Emlak Katılım Bankası Konut Kredisi Yerine Zekat Fonu İle Ev Sahibi Yapacak!

Emlak Katılım Bankası Genel Müdürü Deniz Aksu gayrimenkulde fiyat balonunu engelleyecek yeni bir sistem üzerinde çalıştıkları müjdesini verdi.

EMLAK HABERLERİ 27.05.2019 - 19:30 15.07.2021 - 00:15

Emlak Katılım Bankası Genel Müdürü Deniz Aksu gayrimenkulde fiyat balonunu engelleyecek yeni bir sistem üzerinde çalıştıkları müjdesini verdi.

Ev sahibi olmak isteyen kişilerin en büyük umudu olarak öne çıkan Emlak Katılım Bankası Genel Müdürü Deniz Aksu önemli açıklamalarda bulundu. Zekat fonundan yeni gayrimenkul sistemine kadar pek çok önemli konuda Hürriyet Gazetesi köşe yazarı Vahap Munyar'a özel röportaj veren Aksu gündeme bomba gibi düşecek açıklamalarda bulundu. Konut Fiyatlarında Balon Emlak Katılım Bankası İle Sona ErecekÖzellikle de konut fiyatlarında balon oluşmasını engelleyecek özel çalışmalara imza atacaklarını dile getiren Deniz Aksu "Bizim model ile gayrimenkulde fiyat balonu engellenecek" diyerek önemli bir açıklamaya imza attı.Emlak Katılım Bankası olarak arsa sahibi, proje geliştirici, inşaat malzemesi üreten-satan, alıcı ve banka olmak üzere tüm tarafları bir araya toplayan özel bir sistem kuracaklarını dile getiren Aksu "Tedarik zinciri finansmanı gibi bir formül uygulayacağız. Bu model, şu anda bankaların ticari müşterilerine uyguladığı “Doğrudan Borçlandırma Sistemi”nin (DBS) çok geliştirilmiş hali olacak" dedi. Zekat Fonu Kurulacak, Dar Gelirli Vatandaş Ev Sahibi Olacak Pek çok farklı konut finansman sistemi üzerinde çalışmaların devam ettiğini belirten "Aksu SPK’dan izin alıp “Zekât Fonu” kurabiliriz. Malezya, İngiltere ve Almanya’da “Zekât Fonu” var. En başarılı uygulama İngiltere’de.“Zekât Fonu”nda oluşacak kaynağı “Din Kurulu”ndan alacakları fetva ile yönlendireceğiz. Belki “Zekât Fonu” hiç ev alamayacak vatandaşlara konut projesi gibi alanlarda kullanılabilir" diyerek ev sahibi olma hayali kuran kişilere umut dağıttı. Android uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZEmlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@