Emlak Katılım Bankası Yüzde 1.99 Oranı ile Taşıt Finansmanı Desteği Sağlıyor

Hem sıfır hem de ikinci el araç almak isteyenlere yönelik Emlak Katılım Bankası tarafından taşıt finansmanı kampanyası açıklandı.

Finans 28.05.2022 - 02:15 28.05.2022 - 02:16 Gülcan Özer

Araç fiyatlarında yaşanan yükseliş tüm hızı ile devam ederken, yaşanan yükselişten etkilenmemek için hemen araba satın almak isteyen kişilere aradıkları desteği Emlak Katılım Bankası sundu. Uzun süre atıl durumda kaldıktan sonra Birinci 100 Günlük Eylem Planı kapsamında açılacağı duyurulan Emlak Bankası, yapılan statü değişikliği ile Katılım Bankası olarak yola devam etme kararı almıştı. 

Hızla tasfiye sürecinden çıkarılan Emlak Katılım Bankası, yeniden hizmet vermeye başlamış, şube sayısı attırılmıştı. Bankanın sunduğu finansman paketlerinde de uygun oranlarla faizsiz bankacılık sistemi paketinde uygun finansman destekleri verilmeye başlanmıştı. 

EMLAK KATILIM BANKASI TAŞIT FİNANSMANI ORANI YÜZDE KAÇ?

Türkiye'nin en köklü bankaları arasında yer alan ve başarılı hikayeler yazmaya kaldığı yerden devam etme kararı alan Emlak Katılım Bankası, finansman paketler ile araba satın almak isteyen kişilere nakit desteği sunuyor. Araç finansmanı paketinde hem sıfır hem de 2. el araç almak isteyenlere finansman desteği sağlayan banka en uygun oran sunan bankalar arasında yer alıyor. 

emlak katılım taşıt finansmanı

Söz konusu finansman paketinde oran yüzde 2,5 olarak uygulanırken bu paketten yararlanarak araba almak isteyen kişilerin 48 ay vadeli 50 bin TL taşıt finansmanı kullanmaları durumunda aylık taksit ödemesi 1.978,88 TL olarak gerçekleşecek. 50 bin liralık taşıt finansmanı paketinin toplam geri ödemesi ise bankaya 48 ayda  94 bin 987 TL olarak yapılacak. 

Bu paketten yararlanarak araba sahibi olan kişiler bankaya 262,50 TL dosya masrafı öderken bankanın finansman paketi tahsis ücreti de 262,50 TL olarak gerçekleşecek. 

KATILIM BANKASINDAN FAİZSİZ TAŞIT KREDİSİ NASIL ÇEKİLİR?

Dinimizce faizin haram kılınmasının nedeni ile pek çok kişi katılım bankalarını tercih etmektedir. Katılım Bankası kurduğu sistemde almak isteğiniz aracı kendisi banka adına almakta, daha sonra belirlenen oran üzerinden hesaplanarak aynı aracı size geri satmaktadır. 

Siz bu aracın taksit ödemesi böylelikle bankaya yaparken 48 aya kadar vadeli taşıt finansmanı paketi başvurusu yapılabilmektedir. Kredi çekmek isteyen kişiler başvurularını hem internet, hem de kendilerine en yakın Emlak Katılım Bankası üzerinden yapabilmektedir. 

 Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@