Emlak Konut Birlikte İnşa Edelim Demişti, İnşaat Çağrısına Talep Yağdı!

İnşaat sektöründe yeni konut üretiminin azalması ev fiyatlarına zam olarak yansımıştı. Yeni konut üretimini arttırmak için Emlak Konut tarafından yapılan çağrıya talep yağdı!

Emlak Haberleri 10.01.2022 - 10:37 10.01.2022 - 10:37 Gülcan Özer

Koronavirüs salgını döneminde yeni konut üretimi gerek konutların satılamayacağı endişesi gerekse de inşaat maliyet endeksinde yaşanan rekor yükselişler nedeni ile büyük bir darbe yemişti. Yeni konut üretiminin büyük bir hızla düşmesinin ardından, artan talebin de etkisi ile konut fiyatları büyük bir hızla yükselişe geçmişti. 

Ev fiyatlarında yaşanan artışın önüne geçmek için yeni konut üretimini teşvik etmek için ilk adımı atan Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı GYO tarafından piyasaya yeni konut üretimi çağrısında bulunmuştu. Emlak Konut GYO Genel Müdürü Hakan Gedikli tarafından yapılan çağrı inşaat sektöründe geniş yankı buldu. 

EMLAK KONUT BİRLİKTE İNŞA EDELİM DEDİ, 200 BAŞVURU GELDİ! 

Emlak Konut GYO tarafından yapılan birlikte inşa edelim çağrısı kamuoyunda geniş yankı bulmuştu. Emlak Konut GYO Genel Müdürü Hakan Gedikli’nin çağrısı üzerine 200 başvuru yapıldı. Emlak Konut başvuruları Emlak Konut ve iştiraki Emlak Planlama İnşaat Proje Yönetimi (EPP) internet sitesi hem de çağrı merkezi üzerinden kabul etmeye devam ediyor. 

Süreç hakkında bilgi veren Emlak Konut GYO Genel Müdürü Hakan Gedikli 200'ü aşkın başvuru aldıklarını belirterek, ekiplerin sahada inceleme çalışmalarına başladıklarını ve bir sonraki adıma geçtiklerini söyledi. Süreçte projelerin Emlak Konut kontrolünde hayata geçirileceğini ama birlikte yapılacağını belirten Gedikli elinde dönüşüm için arsası olan, kat karşılığı projesi bulunan ve ruhsatı olan kişilerin Emlak Konut üzerinden başvuru yapmaları istendi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@