Emlak Konut EKGYO, Halk GYO HLGYO Şirket Haberleri Peş Peşe Açıklandı!

Borsada işlem gören gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketleri arasında yer alan Emlak Konut ve Halk GYO şirket haberleri peş peşe açıklandı. İşte o kritik açıklamalar!

Emlak Konut EKGYO, Halk GYO HLGYO Şirket Haberleri Peş Peşe Açıklandı!

BIST-100 Endeksi dalgalı seyretmeye devam ederken Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı şirketleri de yakından takip ediliyor. Borsada işlem gören iki en büyük GYO şirketi arasında yer alan Halk GYO ve Emlak Konut GYO tarafından yapılan açıklamalar ile yeni şirket haberleri duyuruldu.

HALK GYO ŞİRKET HABERLERİ!

Halk GYO ana ortağı olan Halkbank ile Haldız İnşaat Otomotiv ve Ticaret A.Ş., grup firması olan Faver Proje Geliştirme İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Haldız İnşaat Otomotiv ve Ticaret A.Ş. arasında Sakarya İli, Adapazarı İlçesi, Tepekum Mah. 4932 ada, 1 parselde kain, G24B24B4D pafta nolu, 59.314,46 m2 yüzölçümlü arsa vasıflı taşınmaz üzerinde proje geliştirmek üzere "İş Birliği Protokolü" imzalandığı duyuruldu.

HLGYO KAP açıklamaları arasında yer alan duyuruda projeden elde edilecek olan gelirin yüzde 65'lik bölümünün yüklenici olan Haldız İnşaat Otomotiv ve Ticaret A.Ş.'nin alacağı belirtilirken yüzde 30'luk gelirin ise Haldız İnşaat Otomotiv ve Ticaret A.Ş.'nin borçlu olduğu Halk GYO'nun ortağı olan Halkbank'ın alacağı, kalan yüzde 5'lik bölümün ise HALK GYO tarafından alınacağı duyuruldu.

halk gyo kap açıklaması

Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı GYO tarafından beklenen asgari hasılat payı ise 30 milyon TL olarak duyuruldu.

emlak konut kap açıklaması

EMLAK KONUT GYO KAP AÇIKLAMASI İLE AÇIKLANAN SON ŞİRKET HABERLERİ NELER?

EKGYO KAP üzerinden yaptığı son açıklamasında Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi hakkında bilgi paylaşımında bulundu. Emlak Konut ile T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında 274.000.000 TL bedelle İstanbul Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi 3464/1 Parsel İnşaatı İle Park Düzenleme İşi 'nin Mustafa Ekşi İnş. Tur. San. ve Tic. Ltd. Şti. & Aydur Yapı A.Ş. İş Ortaklığı'na verildiği duyuruldu.

SONRAKİ HABER