Emlak Konut GYO Düğmeye Bastı! Bizim Mahalle Konut Projesi İle 720 Kişi Ev Sahibi Olacak

İstanbul'da konut fiyatları hızla artarken ev sahibi olmak isteyen kişiler için Emlak Konut GYO Bizim Mahalle konut projesi ile 720 konut müjdesi verdi!

Konut Projeleri 28.10.2021 - 12:35 28.10.2021 - 12:35 Gülcan Özer

Bir süredir konut arzında yaşanan düşüş nedeni ile konut fiyatlarının büyük bir hızla yükseldi İstanbul'da Emlak Konut GYO yeni konut projesi müjdesi verdi. Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı GYO tarafından hayata geçirilecek olan Bizim Mahalle konut projesi kapsamında üretilecek olan ev sayısı yükseltildi. 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na başvuru yapan Emlak Konut GYO, projede kapasiteyi arttırdı. Yapılan başvurunun ardından Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) süreci başvurusu yapan Emlak Konut projedeki konut sayısını 720 rakamına yükseltirken yapılan bu değişimlerin şirkete maliyete ise 22 milyon 890 bin 350 TL olarak ilan edildi. 

EMLAK KONUT GYO BİZİM EVLER PROJESİ NEREDE?

Türkiye'nin en büyük Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı şirketleri arasında yer alan Emlak Konut tarafından hayata geçirilecek olan Bizim Evler Konut Projesi İstanbul'da yer alıyor. İstanbul konut projeleri arasında yer alan proje İstanbul ili, Küçükçekmece ilçesi, Halkalı mahallesi 853 ada 10 ve 11 parsel numaralı alanda yükselecek. 

1. Etap 3. ve 4. kısım projesinde yapılan ilk planlamada konut sayısı 655 adet olarak planlanmıştı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na yapılan başvuru ile bu sayının 720 adete çıkarılacağı ilan edilmiş oldu. Konut sayısı arttırılan projede ise ticari alanlar için bir başvuru yapılmadı ve 22 adet rakamı korundu. 

emlak konut rakam arttırma başvurusu

Toplamda 10 blok üzerinde yükselecek olan projede 285 adet kapasiteli otopark inşaatı da yapılacak. 2023 senesinin ortalarına doğru hayatın başlamasının beklendiği proje oturmanın yanı sıra yatırım amaçlı konut almak isteyen kişilere de hitap ediyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@