Emlak Konut GYO Fikirtepe Projesinde 590 Milyon Liralık Sözleşme İmzalandı!

İstanbul'da kentsel dönüşümün büyük bir yara halini aldığı Fikirtepe'de yaşanan sorunu çözmek adına Emlak Konut GYO devreye girmişti. Süreçte beklenen müjdeli haber geldi.

Emlak Haberleri 06.01.2022 - 11:26 06.01.2022 - 11:26 Gülcan Özer

İstanbul Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi 3470/1 Parsel İnşaatı İle Park Düzenleme İşi için beklenen müjdeli haber geldi. Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı tarafından, Kamuyu Aydınlatma Platformu KAP üzerinden yapılan açıklamada T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile imzalanan sözleşmenin sondurumu hakkında bilgilendirmede bulunuldu. 

Emlak Konut GYO, KAP açıklaması ile "Dönüşüm Uygulamalarına İlişkin İş Birliği Protokolü" çerçevesinde Bakanlık adına Şirketimiz tarafından ihale edilen İstanbul Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi 3470/1 Parsel İnşaatı İşi'nin sözleşmesi için yüklenici firma ile imzaların atıldığı ilan edildi. 

FİKİRTEPE KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ İHALESİNİ KİM ALDI, YÜKLENİCİ FİRMA HANGİSİ?

Emlak Konut GYO tarafından yapılan açıklamada "T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Şirketimiz arasında imzalanan "Dönüşüm Uygulamalarına İlişkin İş Birliği Protokolü" çerçevesinde Bakanlık adına Şirketimiz tarafından ihale edilen İstanbul Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi 3470/1 Parsel İnşaatı İşi'nin sözleşmesi, Yüklenici Egemen İnş. ve Tic. A.Ş. & Okyanus Enerji Üretim. İnş A.Ş. İş Ortaklığı (Egemen-Okyanus Adi Ortaklığı) ile 04.01.2022 tarihinde imzalanmıştır" ifadelerine yer verildi. 

emlak konut kap fikirtepe

Fikirtepe kentsel dönüşüm projesi sözleşmesi için belirlenen bedel ise 590.000.000 TL + KDV olarak ayın açıklama metninde yer aldı. Atılan imzalar ile beraber Fikirtepe projesinde son derece önemli bir evre daha geçilmiş oldu. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@