5 Milyar Liralık Miras Paylaşılamadı! Selçuk Ecza Holding’e Kayyum Mu Atanacak?

6 sene önce hayatını kaybeden Selçuk Ecza Holding'in sahibi Ahmet Keleşoğlu'nun mirası paylaşılamadı. Türkiye'nin en zengin 100 işadamı arasında ilk 10 da yer alan ve toplam 5 milyon liraya ulaşan serveti bulunan Keleşoğlu'nun vefatı ile mirası da aile üyeleri arasında çekişme yaşanmasına neden olmuştu.

5 Milyar Liralık Miras Paylaşılamadı! Selçuk Ecza Holding’e Kayyum Mu Atanacak?
Türkiye'nin en zengin 10 işadamı arasında yer alan Selçuk Ecza Holding'in sahibi Ahmet Keleşoğlu 6 sene önce vefat etmişti. Yaptığı hayır işleri ile anılan merhum işadamının ölümü ile geride bıraktığı 5 milyar liralık mirası, 26 yasal mirasçısı arasında paylaştırılmıştı.

26 MİRASÇI 5 MİLYAR LİRAYI PAYLAŞAMADI! SELÇUK ECZA HOLDİNGE KAYYUM ATANMASI İSTENDİ

Selçuk Ecza Holding'in sahibi Ahmet Keleşoğlu 6 sene önce hayatını kaybetmişti. Çocuğu olmayan Keleşoğlu'nun 5 milyar liralık mirası 92 yaşındaki Demans hastası eşi Nezahat Keleşoğlu ile 5 kardeşinin 26 çocuğuna kaldı.

Ünlü işadamının mirası  yayımlanan veraset ilamı sonrasında paylaştırıldı. 5 milyar liralık mirasın yarısı eşi Nezahat Keleşoğlu'na, kalan bölümü ise 5 kardeşi ve çocukları arasında 26 paya bölünerek paylaşıldı. Yine alınan karar kapsamında holdingde yüzde 51 hissesi bulunan Ahmet ve Nezahat Keleşoğlu Vakfı Başkanı Mustafa Sonay Gürgen, teyzesi Nezahat Keleşoğlu'na vasi olarak atandı.

Kısıtlı olan teyze ile Gürgen 4 sene önce İstanbul Anadolu Aile Mahkemesi'nde diğer hak sahiplerine dava açtı. 26 mirasçı ise "Teyzenin haklarını korumaktan ziyade vasinin geleceği için açılmış bir dava" diyerek mahkemenin davayı reddetmesini istedi. Mahkeme ara kararını açıkladı 26 mirasçının hisselerine tedbir kararı aldı.

Alınan karar sonrasında taraflar arasında menfaat çatışması yaşanmasını neden olarak göstererek holdinge kayyum atanması için davalılalar süre tanıdı. Mahkemeye başvuruda bulunan diğer mirasçılar da holdinge kayyum atanması talebi ile başvuruda bulundu. Mahkeme kayyum talebine olumlu yanıt verirse dev holdingde yönetim değişmiş olacak.
Yorumlar (0)