Akrabalar Arasında İftar Saatinde Arazi Anlaşmazlığı Kavgası: 1 Ölü, 3'ü Ağır 12 Yaralı!

Ağrı’nın Patnos ilçesine bağlı olan Karatoklu köyünde akraba oldukları öğrenilen iki aile arasında yaşanan arazi anlaşmazlığı dün büyük bir faciaya dönüştü. İftar saatine yakın arazi anlaşmazlığı nedeni ile yaşanan tartışma kısa sürede büyüyerek taşlı, sopalı, silahlı kavgaya dönüştü. Yaşanan arbedede 1 kişi hayatını kaybederken 12 kişide yaralandı.

Akrabalar Arasında İftar Saatinde Arazi Anlaşmazlığı Kavgası: 1 Ölü, 3'ü Ağır 12 Yaralı!

Son dönemde giderek artan arazi anlaşmazlığı kavgalarına bir yenisi de Ağrı’nın Patnos ilçesine bağlı Karatoklu köyünde meydana geldi. Akraba oldukları öğrenilen iki aile arasında iddialara göre arazi anlaşmazlığı nedeni ile tartışma yaşandı. 

Daha önce de aynı nedenle tartışan ve husumetli hale gelen aile üyeleri arasında dün iftar saatine yakın bir kere daha arazi anlaşmazlığı nedeni ile tartışma yaşandı. Tartışma kısa sürede diğer aile üyelerinin de karışması ile büyüdü ve taşlı, sopalı, silahlı büyük bir çatışma döndü. 

BİR KİŞİ OLAY YERİNDE HAYATINI KAYBETTİ, ÜÇÜ AĞIR 12 YARALI HASTANEYE KALDIRILDI! 

Tarafların bir anda tartışmaya dahil olması ile ortalık savaş alanına dönerken çıkan kavgada olay yerinde ağır yaralanan Ö.E. ihbar üzerine gelen sağlık ekiplerinin tüm müdahalalerine rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. 

Kavganın ihbar edilmesi üzerine köye çok sayıda Jandarma ekibi sevk edilirken gelen güvenlik güçleri de kavgayı ayırmakta zorlandı. Uzun uğraşlar sonucunda taraflar ayrılırken sağlık ekipleri tarafından ilk müdahalesi yapılan 12 yaralı Patnos Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. 

Jandarma kavganın tekrar başlamaması için hem köyde hem de hastanede geniş güvenlik önlemleri alırken hastaneye kaldırılan yaralılardan 3'ünün durumunun ağır olduğu bildirildi. 

Olayla ilgili ilk incelemeler başlatılırken Jandarma ekiplerinin hem kavgaya karışanları tespit etmek hem de tekrar bir kavga çıkmasını engellemek adına köyde incelemelerinin sürdüğü belirtilirken hayatını kaybeden Ö.E.'nin cenaze töreni içinde geniş güvenlik önlemleri alınacağı açıklandı.

Yorumlar (0)