Bir Zamanlar Kıbrıs Nerede Çekiliyor? TRT 1'de Yeni Başlayan Dizinin Ünlü Oyuncu Kadrosu

Bir Zamanlar Kıbrıs Nerede Çekiliyor? Oyuncuları kimler? TRT1'in dönem dizisi Bir Zamanlar Kıbrıs'ın konusu ne? TRT 1'in bu sezonun iddialı dizilerinden olmaya aday yeni dizisi Bir Zamanlar Kıbrıs ilk bölümü ile izleyicilerle buluşuyor. Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi nerede çekildi? Bir Zaman Kıbrıs dizisindeki evler hangi şehirde ve hangi ilçede? Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinin konusu nedir, oyuncu kadrosu kimlerden oluşmaktadır? İşte Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi için tüm merak edilenlerin cevapları...

Bir Zamanlar Kıbrıs Nerede Çekiliyor? TRT 1'de Yeni Başlayan Dizinin Ünlü Oyuncu Kadrosu
Türk televizyonlarında 2021 yılının en iddialı dizi projelerinden gösterilen Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi bu akşam TRT 1'de yayınlanmaya başlıyor. Ekran serüvenine bu akşamdan itibaren çok hızlı bir şekilde başlaması beklenen Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi için çok sayıda merak edilen konunun cevabı araştırılıyor.

Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi nerede çekildi, Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi Kıbrıs'ta mı çekildi, Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi Türkiye'de mi çekildi? Bir Zamanlar Kıbrıs dizisindeki evler nerede? Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinin konusu nedir? Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinin başrol oyuncuları kimlerdir, oyuncu kadrosunda kimler vardır?

Emlak365.com olarak TRT 1'in yeni dizisine dair tüm detayları paylaşıyoruz. İşte Bir Zamanlar Kıbrıs dizisine dair tüm ayrıntılar ve konusuna dair merak edilenler.

BİR ZAMANLAR KIBRIS DİZİSİ NEREDE ÇEKİLDİ?

Kıbrıs Türklerinin varoluş mücadelelerinin anlatılacağı Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinin Türkiye'de çekildiğine dair çok sayıda iddia gündeme geliyor. Ancak bu iddiaların doğrulup payı pek yok. Dizinin yapım ekibi tarafından yapılan açıklamalara göre Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinin çekimlerinin büyük bir çoğunluğu Kıbrıs'ta gerçekleşiyor.

Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi Gazimağusa veya Mağusa olarak bilinen ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti toprakları içerisinde yer alan liman kentinde çekilmektedir. Hatta KKTC Cumhurbaşkanı Ersin tatar geçtiğimiz günlerde dizisinin setini ziyaret etmiş ve Kıbrıs Türklerinin tarihi mücadelesine verdikleri destekten dolayı yapım ekibine ve oyunculara teşekkür etmişti. Bu da Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinin Kıbrıs'ta çekildiğini ortaya koydu. Ancak yinede dizinin bazı sahnelerinin de Türkiye'de çekildiği biliniyor.BİR ZAMANLAR KIBRIS DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi Kıbrıs Türklerinin 1963 yılında verdikleri büyük mücadelelerini konu edinmektedir. 1963 yılında sakız tüccarı Dereli ailesi, kanlı Noel olarak tarihe geçen olayların başlamasının ardından tüm Türk aileleri gibi saldırıya uğrarlar. Birbirinden ayrı düşmek zorunda kalan aile bireyleri zorunlu bir şekilde göç ettirilirler. Doğup büyüdükleri kasabadan sürülen kemal Dereli göç yollarında binlerce Türk'ün doğal lideri haline gelir. Kıbrıslı Türkler yaşam mücadelesi verirken Türkiye tarafından adaya bu mücadeleye destek için gönderilen Ankaralı ise Kıbrıs'ta her şeyin değişmesinin önünü açacaktır.BİR ZAMANLAR KIBRIS DİZİSİ OYUNCULARI KİMLERDİR?

Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinin önemli bir oyuncu kadrosu bulunmaktadır. Yapımcı ekibin bilgilendirmesine göre Kemal karakterini Ahmet Kural, İnci karakterini Pelin Karahan, Ankaralı karakterini Serkan Çayoğlu, Ayşe karakterini Gülper Özdemir, Samson karakterini Tayanç Ayaydın, Rauf Denktaş karakterini Devrim Saltoğlu, Derviş karakterini Hasan Küçüktekin, Sıtkiye karakterini Deniz Baytaş, Pembe karakterini Miray Akay, Salahi karakterini Ahmet Somers, Sandy karakterini Sümeyra Koç, Fazıl Küçük karakterini Hakan Güner ve Grivas karakterini de Nebil Sayın canlandırmaktadır.

Ayrıca TRT1'in yeni dizisinin kadrosuna önümüzdeki bölümlerde yeni isimlerin eklenmesi de kuvvetle muhtemel. Dizinin reytinglerde başarı elde etmesi durumunda kadronun daha da güçlenmesi bekleniyor. Dizinin çekim alanları da önümüzdeki günlerde daha da genişleyebilir.

Emlak365.com
Yorumlar (0)