Bulut: Bill Gates Edirne ve Kırklareli'nde 22 Bin Dönüm Tarım Arazisi Satın Aldı!

Son dönemde yapmış olduğu tarım arazileri yatırımları ile adından söz ettiren Bill Gates yönünü Türkiye'ye çevirdi. Dünyanın yeni toprak ağası olarak anılan ve yapmış olduğu her yatırım takip edilen Bill Gates'in Türkiye'den de tarım arazisi almaya başladığı iddia edilmişti.

Bulut: Bill Gates Edirne ve Kırklareli'nde 22 Bin Dönüm Tarım Arazisi Satın Aldı!

Dünyanın en zengin insanları arasında yer alan Bill Gates uzun süredir koronavirüs salgını ile ilgili yapmış olduğu açıklamalar ve gerçekleştirdiği yatırımlar ile gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. 

Özellikle de son aylarda Amerika başta olmak üzere çok sayıda ülkede verimli tarım arazileri alımları yapmaya başlayan Gates'in bu alımları dünya basınında da geniş yer bulmuş, yapılan alımlar ile Gates'in dünyanın yeni toprak ağası haline geldiği vurgulanmıştı. 

BİLL GATES TARIM ARAZİSİ ALIYOR! YENİ DÜNYANIN MODERN TOPRAK AĞASI MI OLACAK?

Üst üste gelen tarım arazisi alım haberleri ile tüm dikkatleri üzerine çeken Bill Gates yapmış olduğu açıklaması ile alımları kendisinin değil yatırım şirketinin yönettiğini belirterek tarım arazisi almaya başladığını doğrulamıştı. 

Konuyu köşesine taşıyan Yeniçağ Yazarı Arslan Bulut ise Bill Gates'in Kırklareli ve Edirne İllerinde yer alan 22 bin dönüm büyüklüğe sahip olan tarım arazisi satın aldığını iddia eddi. Bulut yazısında "Türkiye Kanal İstanbul güzergahının iki tarafındaki toprak satışlarını konuşurken, Bill Gates'in, Edirne ve Kırklareli'nde 22 bin dönüm tarım arazisi satın aldığı bildirildi.

Trakya 2000 Sitesi'nin haberine göre Gates'in Türkiye'de toplam 56 bin dönüm arazi aldığı öğrenildi. Kastamonu gazetesi, 'Başımıza Bill Gates kuşu kondu!' diye başlık attı" ifadelerine yer vererek Gates tarafından Türkiye'de bugüne kadar alınan tarım arazisi büyüklüğünü 56 bin dönüm olarak duyurdu. 

Gates'in tarım arazisi almak için Edirne ve Kırklareli illerini tercih etme nedenini bu illerin küresel ısınmadan en az etkilenecek iller arasında yer almasını gösteren Bulut dünyanın kripto para birimlerine değil verimli tarım arazilerine yöneldiğini belirterek konuya dikkat çekti.

Yorumlar (0)