Hayvanat Bahçesi Gibi Ev! 2 Katlı Evinde Bin 300 Köpek, 100 kedi ve 4 At Besliyor

Ne yazık ki Türkiye'de olduğu gibi dünyada da çok sayıda ülkede hayvan hakları yasası ile verilen cezaların düşük olması nedeni ile hayvanlara işkence ve kötü muamele haberleri gündeme gelmeye devam ediyor.

Hayvanat Bahçesi Gibi Ev! 2 Katlı Evinde Bin 300 Köpek, 100 kedi ve 4 At Besliyor

Ne yazık ki Türkiye'de olduğu gibi dünyada da çok sayıda ülkede hayvan hakları yasası ile verilen cezaların düşük olması nedeni ile hayvanlara işkence ve kötü muamele haberleri gündeme gelmeye devam ediyor. Hayvanseverler bu sorunlarla mücadele konusunda canla başla mücadele ederken kendi evlerini de kullanmaktan çekinmiyorlar. Bunlardan biri de Çin'de yaşandı.

Çin'de yaşayan Wen Junhong isimli kadın evinde beslemiş olduğu hayvanlarla ülke gündemine oturdu. Çin'in güneybatısı bölgesinde yer alan Chongqing kentinde yaşayan 68 yaşındaki kadın 2 katlı evini adeta bir hayvanat bahçesine çevirmiş durumda! HAYVANLARI BESLEMEK İÇİN EVİNİ SATTI, ÜZERİNE KREDİ ÇEKTİ!68 yaşında olan Junhong isimli kadın için her şey bundan 20 sene önce sokakta bulmuş olduğu Pekinez cinsi bir köpeği sahiplenmesi ile başladı. Sokakta bulduğu köpekleri köpek eti ticaretinden korumak adına sahiplenmeye başlayan kadın bugün evinde 1.300 köpeğe tek başına bakıyor. Çin'de hayvan kısırlaştırma konusunda uygulanan bir yasa bulunmadığı için sokaklarda milyonlarca başıboş sokak hayvanı bulunduğu belirtilirken hayvan kurtarma merkezleri ise kısıtlı olan bütçeleri nedeni ile yetersiz kalıyor. 

Para sorunu çözmek için ise yaşlı kadın kendi evini satarken bu paranın üzerine kredi çekti. Emekli olmadan önce çevre mühendisi olarak çalıştığı dönemde elde ettiği tüm birikimini de hayvanlara harcıyan kadının "Chongqing Wen Teyze" ismi ile açmış olduğu sosyal medya hesabı ile dönem dönem bağış yardımı kabul ettiği de belirtiliyor. 

Wen her gün sabah saat 04:00'te kalktığını ve evinin farklı odalarında üst üste kafeslerde kalan hayvanlar için günlük 500 kg mama pişirdiğini söyledi. Yaşlı kadının evinden ise her gün 20-30 varil hayvan dışkısı atılıyor. Emlak365.com


Yorumlar (0)