Rize'de Arazi Kavgası Cinayetle Sonuçlandı!

Arazi meselesinden yine kan aktı. Rize'de aralarında arazi anlaşmazlığı bulunan şahıslar arasındaki silah kavga neticesinde 1 vatandaş hayatını kaybederken 1 vatandaş da yaralandı. 

Rize'de Arazi Kavgası Cinayetle Sonuçlandı!

Rize'nin Karasu köyünde arazi anlaşmazlığı sonucu çıkan kavgada kan aktı. B.A. isimli vatandaş ile S.A. isimli vatandaş arasında bir süredir aralarında arazi anlaşmazlığı yaşanıyordu. Akraba olan iki şahıs sık sık arazi kavgasına tutuşuyor ve yakınları bu kavgaların büyüyüp kötü sonuçlar doğurmasın engel oluyorlardı. Ancak son olayda bunun önün egeçilemedi ve kan aktı. Çıkan tartışma önce kavgaya ve ardından da silahlı saldırıya dönüştü.

ARAZİ KAVGASI CİNAYETLE SONUÇLANDI

Köy meydanında karşı karşıya gelen B.A. ile S.A. yine arazi meselesi yüzünden tartışmaya başladılar. Aynı arazi üzerinde hissedar olan ikili çay bahçelerini paylaşamadılar. Uzlaşmadan da oldukça uzak olan B.A. ve S.A. ise birbirlerini kendi arazilerini gasp etmekle suçladılar. Ardından ise her ikisi de çok ağır küfürler kullanmaya başladılar. Öfkeine hakim olamyan B.A. belindeki silahı çıkarıp namluya kurşun verdi. Bu sırada ateş edemeyeceğini düşünen S.A. ise kavgaya devam etti. B.A. elindeki silah ile ateş etmeye başladı. 

HASTANEDE HAYATINI KAYBETTİ

B.A.'nın silahından çıkan kurşunlar S.A.'nın karnından yaralanmasına neden oldu. Ancak olay burada da bitmedi. Kavgayı ayırabilmek için yoğun bir gayret gösteren R.İ deyerden seken kurşun nedeniyle ayağından yaralandı. Kanlar içinde kalan iki kişi nedeniyle çevredekiler hemen 112 Acil Servis ekiplerine haber verdiler. Olay yerine gelen sağlık ekipleri iki yaralıya müdahale ederek Rize Devlet Hastanesi'ne kaldırılıp tedavilerine burada başlanmasını sağladılar.Ancak karnında yaralanan S.A doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtalarılamayarak hayatını kaybetti. Diğer yaralı şahıs olan R.İ.'nin hayati tehlikesi olmadığı bildirildi. 

KAÇARKEN YAKALANDI

Olay sonrasında iki kişinin yaralanmasına ve birisinin de hastanede ölümüne neden olan B.A. ise kaçmaya çalışırken gözaltına altındı. Emniyet güçlerinin olaya ilişkin soruşturmasının devem ettiği bildirildi.

Yorumlar (0)