Sefa Sirmen'in Süper Lüks Çiftlik Evi İcradan Satıldı!

Kocaeli Milletvekilliği, İzmit Belediye Başkanlığı ve spor kulübü başkanlığı olmak üzere çok sayıda görev üstlenen Sefa Sirmen'e ait olan Gölcük İhsaniye yakınlarında bulunan devasa çiftliği icradan satıldı. Halkbank Gayrimenkul tarafından satışa çıkarılan dev çiftlik 10 milyon lira fiyat ile ihaleye sunulmuştu.

Sefa Sirmen'in Süper Lüks Çiftlik Evi İcradan Satıldı!
Türk siyaset tarihinin tanınmış simalarından biri olan Sefa Sirmen'e ait olan 29 dönümlük arazi üzerine kurulu bulunan süper lüks çiftliği icra yolu ile satıldı.

SEFA SİRMEN'İN SÜPER LÜKS AT ÇİFTLİĞİ İCRA YOLU İLE SATILDI! 

Sefa Sirmen'in sahibi olduğu 29 dönüm arazi üzerine kurulu bulunan Gölcük'e bağlı olan Çiftlik Mahallesi'nde ki süper lüks villası icra yolu ile satıldı. Toplamda 352 metrekare büyüklüğe sahip olan süper lüks çiftlik evinin 61 metrekare teras alanı bulurken evin 5+1 villa tipinde inşa edildiği belirtiliyor.

Halkbank Gayrimenkul üzerinden yapılan satışta ihale için 10 milyon 500 bin liralık fiyat biçilirken ihaleyi kazanan ve süper lüks villa evini satın almaya hak kazanan kişinin ismi ise açıklanmadı. Sefa Sirmen'in Kocaeli Belediye Başkanı olduğu döneme ait hakkında açılan çok sayıda dava bulunurken bunlardan İzmit Gaz A.Ş. şebeke yapımı için açılan görevi kötüye kullanma suçlamasından hapis cezası aldığı ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne 13 milyon 658 bin 772 TL tazminat ödemeye mahkum edildiği biliniyordu. Ünlü ismin 2 akaryakıt firmasının da iflas ettiği, girdiği inşaat işinde de kredileri ödeyemediği iddiası ile projesinin yarım kaldığı iddia ediliyordu.

SEFA SİRMEN KİMDİR?

1949 Gölcük doğumludur.

Açıköğretim üzerinden Siyasal Bilimler Fakültesi'ni bitirdi.

1971 – 1977 yılında CHP Gençlik Kolu Başkanlığı görevini üstlenerek siyasete girdi.

1989 yılında İzmit Belediye Başkanı olarak seçilerek göreve geldi.

1994 - 1999 yılları arasında İzmit Büyükşehir Belediye Başkanı olarak hizmet sundu.

1989 ile 2020 yılları arasında Kocaelispor Başkanı oldu.

2002 yılında Kocaeli Kocaeli Milletvekili olarak seçildi ve 2007 yılına kadar bu görevini sürdürdü.

2014 yılında CHP'den Kocaeli Belediye Başkan Adayı olarak seçime katıldı ancak seçimi kaybetti.

Evli ve 3 çocuk babasıdır.
Yorumlar (0)