banner136

Uzaktan Eğitim Alacak Üniversite Öğrencilerinin Kira Sorunu Depo Tutarak Çözdüler

Çok sayıda üniversite basın açıklamaları ile eğitimlerine uzaktan devam edeceklerini duyurdular. Bu kararın ardından farklı şehirlerde öğrenim gören ve kirada kalan öğrenciler ise uzun bir süre kira parası ödememek için yeni bir yöntem geliştirdiler.

Uzaktan Eğitim Alacak Üniversite Öğrencilerinin Kira Sorunu Depo Tutarak Çözdüler

Koronavirüs salgınının etkileri çok sayıda alanda hissedilmeye devam ediyor. Eylül ayının son günleri itibariyle çok sayıda üniversite yeni eğitim öğretim planlarının ilk bölümlerini salgın etkileri kapsamında açıkladılar. 

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİN KİRA ÇÖZÜMÜ

Yeni öğrenim döneminde çok sayıda üniversite almış oldukları kararlarda koronavirüs salgınının etkilerine göre karar verdiler. 

Bu çerçevede çok sayıda üniversite önümüzdeki dönemde öğrenmlerine uzaktan eğitim ile devam etme kararı aldılar. Bu kararın ardından ise farklı şehirlerde öğrenimlerine devam eden üniversite öğrencileri ise memleketlerinde kaldılar. 

Memleketlerinde kalan öğrenciler ise bu dönemde kira parası ödememek için farklı bir yöntem geliştirdiler. Yaklaşık Şubat ayına kadar devam edecek uzun dönemde yüksek tutarda kira ödemek istemeyen öğrenciler depo kiralamaya başladılar. 

100 TL'DEN BAŞLIYOR

Öğrenciler bulundukları şehirlere göre ortalama 500 TL ile 2500 TL'ye kadar uzanan aylık kira ödemesi yapıyorlar. Bu kira ödemelerinden kurtulmak isteyen öğrenciler Şubat ayına kadar olan süreçte depo kiralaması yapıyorlar. 100 TL'den başlayan fiyatlarla depo kiralayan öğrenciler eşyalarını bu depolara yerleştiriyorlar. Deponın büyüklüğüne göre değişen fiyatlarla ucuz kira ile eşyalarını koruya öğrenciler yüzyüze eğitimin başlaması ile evlere taşınmayı planlıyorlar.

Emlak365.com

Yorumlar (0)