Yeşil Konut Projesi Felakete Dönüştü! Balkonlar İstila Edildi

Konut sektöründe yeni atılan adımların bazıları istenildiği gibi sonuç vermeyebiliyor. Bu durumun son örneği Çin'den geldi. Çin'de başlatılan yeşil konut projesinde dairelerin balkonlarına bazı ağaçlar dikildi. Sineklerin ve diğer küçük canlıların çok sevdikleri bu ağaçlar bu canlılar tarafından istilaya uğradılar. Küçük beklenmeyen bu misafirler ise projeyi kabusa çevirdiler.

Yeşil Konut Projesi Felakete Dönüştü! Balkonlar İstila Edildi

Müşterilerin konut projesinde doğa ile içiçe olmalarını amaçlayan konut projesinde her dairenin balkonuna ağaçlar ekildi. 

Yeni tamamlanan bu projede ağaçlara düzenli bakım yapılması gerekiyor. Henüz çok az sayıda taşınan olması nedeniyle boş kalan dairelerdeki ağaçlar ise çok hızlı bir şekilde büyümeye başladılar. Konut balkonlarında hızla büyüyen ağaçlar ise beklenmedik misafirlere neden oldu. 

YEŞİL KONUT PROJESİ FELAKATE DÖNÜŞTÜ

Yerel haber kaynaklarından elde edilen bilgilerde söz konusu konut projesi tamamlanalı iki yıl oldu. 2018 yılında tamamlanan proje ile şehir hayatına yeşil dahil edilmek istendi.

Modern bir eko cennet olarak tasarlanan projede her balkona ayrı ayrı ağaçlar yerlerştildi. Projede yaşanan en önemli sorun ise konutlarda yer alan dairelere henüz çok az kişinin taşınmış olması. Proeje boş olduğundan dolayı ağaçlarla ilgilenecek kimse bulunamıyor. Bu durumda sinekler başta olmak üzere çok sayıda küçük canlının bu ağaçlara yerleşmesine neden oluyor. 

Projeyi yürüten emlak acentesine göre 826 dairenin tamamı bu yıl nisan ayında satıldı. Çengdu şehrindeki Qiyi Orman Bahçesi'nde yer alan projede tüm daireler satılmış olsa da henüz sadece 10 konuta yerleşim olduğu öğrenildi. Az sayıda dairenin ışıklarının yandığı, balkonundaki bitkilerin de budandığı görüldü. Diğer dairelerde yer alan ağaçların aşırı büyümesi ise korku filmi setini anımsatıyor.

Emlak365.com