Yeşilçam'ın Emektar Oyuncusu Ertuğ Koruyan Vefat Etti! Ertuğ Koruyan Kimdir, Neden Ölmüştür?

Yeşilçam'ın usta oyuncularından Ertuğ Koruyan'ın hayatını kaybettiği bildirildi. Çok sayıda sinema filminde ve dizide rol alan Ertuğ Koruyan Muğla'nın Bodrum ilçesinde yaşıyordu? Ertuğ Koruyan kimdir, neden ölmüştür?

Yeşilçam'ın Emektar Oyuncusu Ertuğ Koruyan Vefat Etti! Ertuğ Koruyan Kimdir, Neden Ölmüştür?

Yeşilçam'ın usta oyuncularından olan Ertuğ Koruyan'ın hayatını kaybettiği açıklandı. Muğla'nın Bodrum ilçesinde eşiyle beraber hayatını sürdürmekte olan Ertuğ Koruyan'dan acı haber geldi. Ertuğ Koruyan'ın ölüm haberi sanat dünyasında üzüntüyle karşılanırken çok sayıda ünlü oyuncu taziye mesajı yayınlayarak üzüntülerini ifade ettiler.

ERTUĞ KORUYAN NEDEN ÖLDÜ?

Ertuğ Koruyan dün gece sabaha karşı saat 04:00'da Bodrum'un Kızılağaç Mahallesi'nde bulunan evinde kalp krizi geçirdi. Eşi Serhan Koruyan tarafından Bodrum Devlet hastanesi'ne kaldırılmak istenen Ertuğ Koruyan hastane yolunda hayatını kaybetti. Hastaneye yetişemeden hayatını kaybeden Ertuğ Koruyan 75 yaşında kalp krizine boyun eğerek yaşama veda etti. 

Ertuğ Koruyan'ın ölüm haberini Oyuncular Sendikası duyurdu. Yapılan açıklamada, “Değerli meslektaşımız Ertuğ Koruyan hayatını kaybetti. Başta ailesi olmak üzere tüm sevenlerine sabır diliyoruz. Türk sinemasının emektarlarından olan Ertuğ Koruyan'ın vefatı camiamızı üzüntüye boğmuştur. Başımız sağolsun.” ifadeleri kullanıldı.

ERTUĞ KORUYAN KİMDİR?

Türk sinamasının çok önemli bir dönemini ifade eden Yeşilçam'ın emektar oyuncularından olan Ertuğ Koruyan Cümbüşiye, Köyden İndim Şehire, Yaşı Şaka Yarı Ciddi, Vay Başımıza Gelenler, Güler Misin Ağlar Mısın, Köşe Kapmaca, Perihan Abla gibi çok sayıda sinema filminde ve dizide rol almıştır. Komedi filmlerinin aranan yardımcı oyuncularından olan Ertuğ Koruyan Kemal Sumal,  Metin Akpınar, Zeki Alasya, Halit Akçatepegibi usta isimlerle sayısız filmlerde yer almıştır. İlerleyen yaşı nedeniyle oyunculuğu bırakan Ertuğ Koruyan yaklaşık 15 yıldır eşi ile beraber İstanbul'dan ayrılarak Bodrum'a yerleşmiştir. Burada sakin bir hayat süren Ertuğ Koruyan 25 Nisan 2021 Pazar günü geçirdiği kalp krizi neticesinde hayatını kaybetmiştir. 

Yorumlar (0)