Yıllarca Çadırda Yaşayan 63 Yaşındaki Tarım İşçisinin Binbir Zorlukla Satın Aldığı 150 Bin Liralık Evi Su Faturası Borcu Nedeniyle 54 Bin Liraya Hacizden Satıldı!

Hatay'da yürekleri yakan bir dram yaşandı. Tarım işçisi olarak çalışan kişinin yıllarca 4 çocuğu ve eşi ile çadırda yaşayarak para biriktirdi. Sonunda yıllarca biriktirdiği para ile ailesine bir ev almayı başaran tarım işçisinin evi su borcu nedeni ile yok fiyatına hacizden satıldı.

Yıllarca Çadırda Yaşayan 63 Yaşındaki Tarım İşçisinin Binbir Zorlukla Satın Aldığı 150 Bin Liralık Evi Su Faturası Borcu Nedeniyle 54 Bin Liraya Hacizden Satıldı!

4 çocuklu A.U. eşi ile beraber tarım işçisi olarak çadırlarda yaşayarak birikim yaptı. Ev sahibi olma hayalleri ile para biriktiren tarım işçisi sonunda Hatay'a göç ederek hayallerine kavuştu ve ailesine bir ev satın aldı. 

Ancak bir süre sonra su faturası borcunu ödeyemeyen tarım işçisinin 7 bin 905 liralık borcu birikti. Su faturası borcundan dolayı tarım işçisinin evi hacizden satışa çıkarıldı. 

TALİHSİZ İŞÇİNİN EVİ SU FATURASI BORCU NEDENİYLE YOK FİYATINA İCRADAN SATILDI! 

Söz konusu olay Hatay Büyükşehir Belediyesi 2020 Yılı Aralık ayı Olağanüstü Meclis toplantısında yapılan konuşmalar ile ortaya çıktı. Toplantıda söz alan AK Parti Grup Başkanvekili Ayhan Yavuz 63 yaşındaki tarım işçisinin tüm hayatı boyunca çalışarak binbir zorlukla satın aldığı evin su faturası borcu nedeni ile icradan satışa çıkarılmasını eleştirerek 7 bin 905 liralık su faturası borcu nedeni ile vatandaşın 150 bin liralık evinin 54 bin liraya satıldığını iddia etmesi üzerine büyük tartışma yaşandı. 

Konu hakkında açıklama yapan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ise olayın doğru olduğunu kabul ederek "Büyükşehir bünyesinde, çoğu dışarıda olmak üzere, 27 Avukat çalışıyor. Bizden habersiz, bir avukat, Genel Müdürümüzün de haberi olmadan, şimdiye kadar 166 TL su parası ödeyen bu vatandaşımızla ilgili icra takibi yaptırmış. Bu avukatın işine derhal son verdik" sözler ile olayı avukatın hatası olarak gösterdi. 

YARDIM SEVERLER KENDİ ARALARINDA PARA TOPLADI, 54 BİN LİRAYA SATILAN EVİ 90 BİN LİRAYA GERİ ALDI!

Yaşanan olay Hatay'da büyük bir tepki oluşmasına neden olurken hayırsever kişiler kendi aralarında para toplayarak vatandaşın icradan satılan evini 90 bin liraya geri aldı. Ancak icra borcu nedeni ile vatandaşın evinin satılması büyük tepki topladı. 

SU FATURASI BORCU NEDENİYLE EVE İCRA GELİR Mİ, İCRADAN EV SATIŞI YAPILIR MI?

Vatandaşın su faturası borcu nedeniyle böyle bir hak bulunurken belediyeler genelde sadece suyun kesilmesini yeterli görerek, konutlarda icra takibi yapmamaktadır. 

Emlak365.com