Zabıta Ekiplerine Yakalan Dilencinin Evi ve Arabası Olduğu Ortaya Çıktı

Akdeniz Belediyesi zabıta ekipleri Ramazan ayının yaklaşması ile beraber artan dilencilik şikayetleri üzerine denetimlerini arttırdı. Düzenlenen denetimlerde şehrin işlek cadde, sokak, park, meydan ve cami avlularında çok sayıda dilenci yakalandı.

Zabıta Ekiplerine Yakalan Dilencinin Evi ve Arabası Olduğu Ortaya Çıktı
Ramazan ayının gelmesi ile beraber dilencilere yönelik denetimlerde sıkılaştırıldı. Bu denetimlerden biri de esnaftan gelen şikayetlerin artması üzerine Akdeniz Belediyesi tarafından düzenlendi.

Şehrin kalabalık meydan, avlu, cadde ve sokaklarında zabıta ekipleri tarafından yapılan denetimlerde dilendikleri tespit edilen kişiler ekipler tarafından sorgulandı.

DİLENCİLİK YAPAN KADININ EVİ VE ARABASI OLDUĞU TESPİT EDİLDİ! 

Ekipler tarafından denetimden geçirilen ve kimlik tespiti yapılan kişilerin mal varlıkları da sorgulandı. Mersin'de özellikle de Ramazan ayı boyunca artan dilencilik olaylarını azaltmak adına yapılan denetimlerde Zabıtalar tarafından dilencilik yaptıkları belirlenen kişiler Zabıta Müdürlüğü'ne getirildi.

Yakalanan kişilerin Zabıta Müdürlüğünde yapılan denetimlerde ilk olarak kimlik tespiti gerçekleştirildi. Yapılan kimlik tespiti ile sokakta dilencilik yaparken yakalanan bir kadının adına kayıtlı olan arabası ile evi olduğu ortaya çıktı. Hem evi hem de arabası olan kadının dilencilik yapması büyük tepki çekerken zabıtalar kadın hakkında yasal işlem gerçekleşti.

Dilencilik yaparken yakalanan kişilere 5326 Sayılı Kabahatler Kanunu kapsamında 204 TL para cezası kesildi. Konu hakkında açıklama yapan Akdeniz Belediyesi Zabıta Müdürü Ufuk Sivaslıoğlu, kötü niyetli bazı kişilerin kolay para kazanmak adına dilencilik yaptıklarını belirterek vatandaşların bu kişilere itibar etmemelerini isteyerek, Ramazan ayı boyunca kendilerinin de denetimlerini sıkılaştıracaklarını ve dilencilere göz açtırmayacaklarını dile getirdi. Daha önce de benzer sayıda çok fazla olay yaşanmış, dilencilik yaparken yakalanan bir kişinin banka hesabından oldukça yüklü miktarda nakit para çıkmıştı.
Yorumlar (0)