Emlak Piyasasını Kıskandıran Fiyatlar! Halkbank'tan 100 bin TL'ye, 110 Bin TL'ye, 120 Bin TL'ye Satılık Konutlar!

Konut satın almak için imkanlarını zorlayan vatandaşlara bekledikleri haberi Halkbank duyurdu. Halkbank oldukça makul fiyatlarla konut satışı yapacağını ilan etti.

Emlak Haberleri 23.02.2022 - 22:41 23.02.2022 - 22:41 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de ev sahibi olmanın çok yüksek bedelleri gerektirmesi bu yönde taleplerde çok ciddi azalışların meydana gelmesine neden oluyor. Hatta Ocak ayı konut satış rakamlarındaki devasa düşüş piyasasın son olarak geldiği noktayı gözler önüne serdi. Yüksek fiyatla ev satın alma imkanına sahipğ olamyan vatandaşlar ise ucuz fiyatla yapılan konut satışlarına dair geniş bir arayış içerisine girdiler. Türkiye'de halen daha ucuz konut var mı? Ucuz konut nereden ve nasıl satın alınabilir?

HALKBANK'TAN UCUZ KONUT ATAĞI

bankalardan yapılan konut satışları emlak piyasasının ciddi bir alternatifi haline geldi. Halkbank da yoğun şekilde konut satışı yapan bankalar arasında yer alıyor. Türkiye'nin hemen hemen her şehrinde konut satışı yapan Halkbank, vatandaşlara emlak piyasasında bulma imkanı olmayan fırsatları veriyor. Neredeyse konutları yarı fiyatına satışa çıkarak Halkbank böylesine bir fiyat avantajı ile ev satın almak için arayşta olan vatandaşları ev sahibi yapıyor. 

HALKBANK KONUT FİYATLARINI NEDEN DÜŞÜK TUTUYOR?

halkbank genellikle kredi kullandırırken müşterilerinden teminat olarak konut ipoteği talep ediyor. çoğunlukla da konut kredisi kullanılırken bu istek devreye giriyor. Kredi çeken müşteriler bu kredilerin geri ödemelerinde sorun yaşadıklarında da verilen ipotek işlemi uygulamaya sokuluyor. Halkbank kendi lehine ipotek tesis edilen konutun mülkiyetini alarak kredi hesabını kapatıyor. Bir yandan konut sahibi olan Halkbank diğer yandan da kredi zararına uğruyor.

Halkbank belirtilen yolla meydana gelen kredi zararlarını telafi etmenin yolunu ise konut satışlarında buluyor. Acil bir şekilde satılarak nakit dönüşümü sağlanan konutların fiyatları bundan dolayı düşük tutuluyor. Ayrıca Halkbank'ın konut satışı yaptığı sistemin bir çeşit ihale sistemi olması ve fiyatın bu şekilde de artma imkanının bulunmasından dolayı yüksek fiyat belirlemesi yapılamıyor. 

HALKBANK'IN UYGUN FİYATLI KONUTLARI HANGİLERİ?

Halkbank tarafından yayınlanan konut satış ilanlarının bir kısmına haberimizde yer veriyoruz. Şu anda satışta bulunan ve teklif yapılabilecek konutların bazılarına dair detaylı bilgiler şu şekilde:

halkbank gayrimenkul satış ilanları 1

Halkbank tarafından yayınlanan konut satış ilanları doğrultusunda avantajlı fiyatlar vatandaşlara sunuluyor. Buna göre Mardin Kızıltepe'de 130 metrekare konut 182 Bin TL'ye, Ankara Beypazarı'nda 120 metrekare konut 245 Bin TL'ye, Diyarbakır Bismil'de 107 metrekare konut 119 Bin TL'Ye, Afyonkarahisar İhsaniye'de 58 metrekare konut 103 Bin TL'ye satışa çıkarıldı.

halkbank gayrimenkul satış ilanları 2

Yayınlanan konut satış ilanları doğrultusunda Halkbank Batman Merkez'de 460 metrekare konutu 298 Bin TL'ye, Samsun Çarşamba'da 148 metrekare konutu 270 Bin TL'ye, Kırıkkale Yahşihan'da 125 metrekare konutu 216 Bin TL'ye, Bursa Mustafakemalpaşa'da 108 metrekare konutu 136 Bin TL'ye satıyor.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@