Emlak Sektöründe Artel Nedir?

Artel, tıp dilinde damar kelimesinin karşılığı olarak kullanılmaktadır. Bu terim diğer sektörlerde de önemli anlamı gibi önemli olan durumları anlatmak için de kullanılmaktadır.

Emlak Terimleri 03.04.2019 - 23:00 15.07.2021 - 00:16 Serhat Karaman

Artel, tıp dilinde damar kelimesinin karşılığı olarak kullanılmaktadır. Bu terim diğer sektörlerde de önemli anlamı gibi önemli olan durumları anlatmak için de kullanılmaktadır.

Artel kelimesi emlak sektöründe de sıklıkla karşımıza çıkan bir terim olmuştur.Emlak Sektöründe Artelin KarşılığıEmlak sektöründe artel önemli olan yolları açıklamak için kullanılan bir terim olmuştur. Artel, bir şehrin trafik durumuyla ilgili bilgilendirme yapmak, yerleşim yerlerinde şehrin ana yollarının nereler olduğunu belirtmekte kullanılır. Artel birçok yolu da birbirine bağlaması ile bilinmektedir. Ana arteller şehirlerde yoğun bir trafiğe sahip, diğerleri ise daha küçük yolları bağlayarak trafik ulaşım akışını sağlarlar.Ana artellerde trafik yoğunluğu, yetersiz yol çalışmaları yüzünden çok fazla sıkıntı çıkmakta olup, trafik kazaları oldukça sık yaşandığı görülmektedir. Bunun için belediyelerin sıkı bir çalışmaya girmesi de gerekmektedir. Bunun için yapılan çalışmalarda görülmektedir (Yeşil Akım diğer adıyla Yeşil Dalga). Ana artellerin sorumluluğu genel olarak büyükşehir belediyelerine bağlıyken, diğer yollar ise ilçe belediyelerine bağlıdır.Artel özellikle yatırım yapmak isteyen kişiler açışından büyük önem taşımaktadır. Yatırımcılar yatırım yapılacak olan arsayı, gayrimenkulü seçerken etkisinde kaldığı önemli etkenlerden birisi de özellikle şehre yakın olması açısından ana artellere yakın ya da buralara bağlı kalan yolların mesafelerine bakarak seçim yapmaktadırlar.Gayrimenkuller Açısından Arterin ÖnemiArter gayrimenkuller açısından büyük önem taşımaktadır. Bunun sebebi ise yatırımcıların sürekli artelleri takip ediyor olmasından kaynaklanmaktadır. Bunun sebebi ise gayrimenkullerin konumunun mutlaka yatırımcıya kolaylık sağlayacak şekilde olmasıdır ki takip edilmesinin kolay olmasını sağlaması için.Ayrıca gayrimenkulün artellere yakın olması ileride yeniden yatırım amaçlı kullanılacak yerler için de kolay satılması açısından kolaylık sağlayacaktır. Görüldüğü üzere arteller, yatırım yapmak isteyen kişiler tarafından da oldukça takip edilen bir olgu olmuştur.Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@