Emlak Vergisi 2. Taksit Son Ödeme Tarihi 2021! İkinci Taksidi Ne Zaman Ödenir?

Emlak vergisi ikinci taksidi ödeme süresi için geri sayım başladı. Emlak vergisi son ödeme tarihi 2021 için henüz 2. taksit ödemesi yapmayanlara uyarı geldi. Emlak vergisi 2.taksit ödeme tarihleri!

Emlak Haberleri 15.11.2021 - 07:59 15.11.2021 - 07:59 Gülcan Özer

Türkiye sınırları içerisinde taşınmaz mallar olarak kabul edilen arsa, konut, işyeri, dükkan, daire sahiplerine emlak vergisi uyarısı geldi. Emlak vergisi 2. taksit ödemeleri tüm hızı ile devam ederken son ödeme tarihi için de geri sayım başladı. 

Bilindiği üzere evi, işyeri ve arsası gibi taşınmaz malları olan kişilerden devlet her sene servet vergisi olarak düzenli olarak emlak vergisi tahsilatı yapıyor. Emlak vergisi muafiyeti listesi içerisinde yer almayan tüm taşınmaz mal sahipleri her sene düzenli olarak emlak vergisi ödemekle yükümlü tutuluyor. 

EMLAK VERGİSİ 2. TAKSİT ÖDEME TARİHLERİ 2021 NE ZAMAN?

Emlak vergisi ödemeleri her sene düzenli olarak yapılmakta olup emlak vergisinde ödeme vergi ayı olarak ta anılan Mart ayı itibari ile başlamakta olup Haziran ayının son günü itibari ile sona ermektedir. İsteyen kişiler Haziran ayına kadar emlak vergisini tek seferde peşin olarak ödeyebileceği gibi isteyen kişilere ise vergi borçlarını 2 eşit taksit halinde ödeme imkanı sunulmaktadır. 

Emlak vergisi borcunu taksitle ödemek isteyen kişiler için ise iki eşit taksit halinde birini Haziran birini de Kasım ayında ödeme imkanı sunulmaktadır. Emlak vergisi 2.taksit ödeme tarihleri ise Kasım ayında başlamaktadır. 1 Kasım 2021 tarihinde başlayan emlak vergisi ödeme tarihleri Kasım ayının son iş günü itibari ile dolmakta olup bu sene için emlak vergisi 2. taksit son ödeme tarihi 30 Kasım 2021 Salı günü olarak uygulanacak. 

emlak vergisi kredi kartı taksit kampanyaları

KREDİ KARTI ÖDEME KAMPANYALARI 2021! EMLAK VERGİSİ KREDİ KARTIYLA ÖDENİR Mİ?

Emlak vergisi kredi kartıyla taksitle ödenebilmektedir. Her bankanın bu konuda sunduğu imkan farklı olup bankanızın internet sitesini ziyaret ederek kredi kartı taksit kampanyaları hakkında bilgi alabilir ya da kampanya yapan kredi kartları ve taksit sayıları hakkında YAZIMIZI BURADAN OKUYABİLİRSİNİZ... 

KİMLER EMLAK VERGİSİ ÖDER, KİMLER EMLAK VERGİSİ ÖDEMEZ?

Emlak vergisi muafiyeti listesi dışında yer alan ve taşınmaz malı olan herkes istisnasız emlakvergisi ödemekle yükümlüdür. Emlak vergisi ödenmezse aylık gecikme cezası uygulanır. Sahip olduğu tek evi 200 metrekareden büyük olmamak şartı ile hiçbir ek geliri olmayan emekliler ile geliri olmayan ev hanımları, işsizler, engelli kişiler ile şehidin dul eşi ve yetimleri emlak vergisi muafiyeti hakkına sahiptir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@