Emlak Vergisi 2.Taksit Başlangıç Tarihi ve Son Ödeme Günü Ne Zaman Dolacak?

Milyonlarca taşınmaz sahibini yakından ilgilendiren emlak vergisi ödeme tarihi yine yaklaştı. 2019 yılının ikinci taksit ödeme tarihi, kredi kartı kampanyaları ve merak edilen detaylar haberimizde!

Emlak Haberleri 21.10.2019 - 09:05 15.07.2021 - 00:13 Emlak 365

Milyonlarca taşınmaz sahibini yakından ilgilendiren emlak vergisi ödeme tarihi yine yaklaştı. 2019 yılının ikinci taksit ödeme tarihi, kredi kartı kampanyaları ve merak edilen detaylar haberimizde!

Türkiye sınırları içerisinde taşınmazı olan kişiler emlak vergisi muafiyeti hakkından yararlanmadıkları sürece her sene düzenli olarak emlak vergisi ödemekle yükümlü tutuluyor. Emlak vergisi taşınmaz sahibinin tercih etmesi durumunda taksitle ödenebiliyor. Emlak Vergisi İkinci Taksidi Hangi Ay?Emlak vergisinde ikinci taksit ödemeleri Kasım ayı itibari ile başlayacak. Mayıs ayında ilk taksit tutarını yatıran kişiler aynı tutardaki ödemelerini Kasım ayında 2. taksit olarak yerine getirecek. Emlak Vergisi 2. taksit ödemeleri 1 Kasım 2019 Cuma günü itibari ile başlayacak ve herhangi bir uzatma kararı alınmazsa 29 Kasım 2019 Cuma günü sona erecek. Emlak Vergisi Taksit Yapan Bankalar 2019Konu hakkında bankalar henüz açıklama yapmazken önümüzdeki hafta içerisinde söz konusu kampanyaların duyurulması bekleniyor. Kampanyalar yayımlandığı anda sitemiz üzerinden duyurulacak olup takip etmek için;İnstagram Hesabımız için TIKLAYINAndroid uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZEmlak Vergisi Nasıl Ödenir?Emlak vergisi ödemeleri için taşınmazın sınırları içerisinde bulunduğu belediyelerin vezneleri kullanılabilecek. Buna ek olarak internetten emlak vergisi ödemek isteyenler e devlet sistemi üzerinden ve belediyeler tarafından kurulan e-belediye internet siteleri üzerinden online emlak vergisi ödeme işlemi de yapılabilecek. İnternetten emlak vergisi ödemek isteyenlerin kullanabileceği bir diğer sistemde Gelir İdaresi Başkanlığı internet sitesi olacak. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@