Emlak Vergisi Nereden Nasıl Ödenir, İnternetten Kredi Kartı İle Ödeme Yapılır Mı?

Emlak vergisi 2. taksit ödemeleri tüm hızı ile devam ederken hala ödeme yapmayan kişiler için geri sayım devam ediyor. Peki, emlak vergisi nasıl ödenir, kredi kartı ile emlak vergisi borcu ödeme nasıl yapılır?

EMLAK HABERLERİ 22.11.2018 - 15:05 15.07.2021 - 00:18 Emlak 365

Emlak vergisi 2. taksit ödemeleri tüm hızı ile devam ederken hala ödeme yapmayan kişiler için geri sayım devam ediyor. Peki, emlak vergisi nasıl ödenir, kredi kartı ile emlak vergisi borcu ödeme nasıl yapılır?

Taşınmaz sahibi olan kişilerin her yıl düzenli olarak yapmış oldukları emlak vergisi ödemelerinde bu sene 2. taksit ödemeleri için geri sayım başladı. Emlak vergisi 2. taksit ödemeleri 1 Kasım 2018 tarihi itibari ile başlamıştı. Emlak vergisi ikinci taksit son ödeme tarihi ise 30 Aralık 2018 olarak uygulanacak. Yani Emlak Vergisi ödemeleri 30 Kasım 2018 Cuma günü itibari ile sona erecek. Emlak Vergisi Ödenmezse Ne Olur?Borcunu bu tarihe kadar ödemeyen kişiler için vergi borcu gecikme faizi işletilecek. Emlak vergisi ödenmeyen taşınmazın satışı yapılırken mutlaka emlak vergisi borcu yoktur yazısı istendiği için bu taşınmazın satışında bu tutar zorunlu olarak ödeneceği için mutlaka düzenli olarak ödeme yapılması öneriliyor. Gecikme faizi günlük olarak işletildiği için mutlaka düzenli olarak ödenmesi gerekiyor. Yani emlak vergisini bugün ödemeseniz bile evinizi sattığınız dönemde mutlaka ödemeniz gerekeceği için düzenli olarak ödemeniz büyük önem taşıyor. Emlak Vergisi İnternetten Nasıl Ödenir?Emlak vergisini internetten ödemek için kullanabileceğiniz iki yöntem bulunuyor. Bunlardan ilki ve en kolayı e-belediye hizmeti veren belediyelerin internet siteleri üzerinden online emlak vergisi ödeme işlemi olarak öne çıkıyor. Bunun için taşınmazın bulunduğu belediyenin internet sitesini ziyaret etmeniz ve panelde böyle bir alan olup olmadığını kontrol etmeniz yeterli olacaktır. İkinci yöntem ise bankaların mobil şube uygulamaları üzerinden internet bankacılığı kullanarak anlaşmalı bankalar üzerinden emlak vergisi ödemesi yapmak. Emlak Vergisi Muafiyeti Nedir, Kimler Emlak Vergisi Ödemez?Emlak Vergisi İkinci Taksit Ödemeleri Başladı, Emlak Vergisi Kredi Kartı İle Nasıl Ödenir?Emlak Vergisi Alan Bankalar 2018Garanti Bankası Bonus Kart Emlak Vergisi Kredi Kartı Kampanyası 2018Vakıfbank Emlak Vergisi Ödeme / TaksitlendirmeHaber Kaynağı: Emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@