Emlak Vergisi Son Ödeme Tarihi Ne Zaman Dolacak, Kredi Kartına Taksitle Ödeme ve İnternetten Vergi Ödemesi Nasıl Yapılır?

Milyonlarca taşınmaz sahibini yakından ilgilendiren emlak vergisi ikinci taksit ödeme dönemi başladı.

Emlak Haberleri 14.11.2019 - 10:33 15.07.2021 - 00:12 Serhat Karaman

Milyonlarca taşınmaz sahibini yakından ilgilendiren emlak vergisi ikinci taksit ödeme dönemi başladı. Peki, emlak vergisi son ödeme tarihi ne zaman dolacak, emlak vergisi ödenmezse ne olur, internetten emlak vergisi nasıl ödenir, emlak vergisi kredi kartı taksit kampanyaları Kasım 2019 fırsatları neler?

Emlak vergisi 2.taksit ödeme dönemi başladı. Emlak Vergisi Son Ödeme Tarihi Ne Zaman Dolacak?Emlak vergisi ikinci taksit son ödeme tarihi Kasım ayı itibari ile dolacak. 29 Kasım 2019 tarihi itibari ile emlak vergisi son ödeme tarihi bitecek. Emlak Vergisi Ödenmezse Ne Olur?5 Eylül 2018 tarihinde yapılan yasa değişikliği ile beraber emlak vergisi gecikme cezası yüzde 1,40 seviyesinden yüzde 2 seviyesine çekilmişti. Yani emlak vergisi ödemeyen kişiler aylık yüzde 2 oranında ceza ile karşı karşıya kalıyorlar. Emlak vrergisi borcu olan konutun tapudan satışı yapılamadığı için taşınmaz satışı esnasında tapu devri için bu tutarın mutlaka ödenmesi gerekiyor. Emlak Vergisi İnternetten Nasıl Ödenir?Evet, emlak vergisi internetten ödeniyor. E Belediye hizmeti veren bankalar online emlak vergisi ödeme imkanı sunulmaktadır. Buna ek olarak internet bankacılığı üzerinden de emlak vergisi ödenebilmektedir. Bunun için ödemeler bölümünden vergi ödeme bölümüne girerek anlaşmalı bankalar üzerinden ödeme yapılabilmektedir. İlk olarak e devlet üzerinden ya da google araması ile taşınmazın bağlı olduğu belediyenin internet sitesine giriş yapın. İnternetten emlak vergisi ödeme işlemi için mutlaka belediyenin e belediye hizmeti sunması şartı aranmaktadır. Yani belediyeninin isminin internetten hizmet veren belediyeler listesinde yer alması gerekiyor. Belediye internet sitesi üzerinden giriş yaptıktan sonra online ödeme bölümünden emlak vergisi ödeme işlemi yapılıyor. Emlak Vergisi Kredi Kartı Taksit Kampanyaları Kasım 2019İş Bankası Maximum özellikli kredi kartları (Maximum, MercedesCard, Maximiles, İş’te Üniversiteli) ile ödeme yapan kişilere emlak vergisini 2 taksitle ödeme yapabilecek. Maximiles’ınızla 30 Kasım’a kadar Belediye vezneleri ve Belediyelere ait internet siteleri üzerinden yapacağınız 100 TL üzeri Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi ödemelerinde faizsiz 2 taksitte geri ödeme imkanı sunuluyor. VakıfBank Worldcard ile 1– 30 Kasım 2019 tarihleri arasında Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi ödemelerinizde ücretsiz 3 taksit ile ödeme imkanı sunuluyor.Anlaşmalı belediyelerde işlem anında bireysel kredi kartları için 3 taksit yapılırken, anlaşmalı olmayan belediyelerden ödeme yapıldıktan 1 gün sonra Telefon Bankacılığı  08502220724 üzerinden bireysel kredi kartlar için  ücretsiz 3 taksit  yapılabilecek. Emlak365.com 


Gelişmelerden Haberdar Olun

@