Emlak Vergisinde 5 Yıllık Muafiyet, Sıfır Tapu Harcı, KDV! Milli Emlak 40 İlde Satılık Hazine Arazileri, Arsa Satışları

Hazine arazilerinin satışı tüm hızıyla devam ederken Milli Emlak 40 ilde, 893 arsa satışı için yeni ilanlarını yayımladı. Milli Emlak / arsa satışları 2022 ilanları, son durum, arsa m2 fiyatları!

Emlak Haberleri 27.01.2022 - 09:50 27.01.2022 - 09:50 Gülcan Özer

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü satılık hazine arazileri listesi 2022 yayımlandı. Milli Emlak / arsa satışları 2022 için yapılan duyuruda yurt genelinde 40 ilde yer alan 893 hazine arazisi uygun fiyatlarla satışa sunuldu. Tarla satın almak ve arsa yatırımı yapmak isteyen kişiler için piyasa fiyatının yarısının bile altına nerede ise metrekare fiyatı ile satışa sunulan arsalar ve tarlalar dikkat çekti. 

Milli Emlak hazine arazilerinin satışı için ekonomik fiyatlar sunmasının yanı sıra satılan hazine arazileri için 24 ay vadeli ödeme imkânı sunması, satışta sıfır tapu harcı ve sıfır KDV ile işlem yapılması ve Milli Emlak'tan arsa alan kişilere 5 sene emlak vergisi muafiyeti imkânı tanınması ile de tercih ediliyor. Böylece arsa ve tarla yatırımı yapan kişiler 5 sene sıfır oranlı emlak vergisi imkanından yararlanıyorlar. 

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI 2022! EN UCUZ SATILIK HAZİNE ARAZİSİ FİYATI KAÇ TL?

Milli Emlak ihale yöntemi ile hazine arazilerinin satışını yapmaya devam ederken 2022 yılına ait hazine arazileri listesi de güncellendi. Yayımlanan yeni listede Milli Emlak arsa satışları için 40 farklı ilde 893 arsa satışı için ilana çıkıldı.

milli emlak satış ilanları 27 ocak

Yayımlanan listede yer alan arsalar için en dikkat çekici yön ise satışa sunulan arsalar için talep edilen fiyatlar oldu. Özellikle de pandemi döneminde arsa ve arazi fiyatları artan talep ile rekor kırmış, kuraklık riskinin ortaya çıkması nedeni ile de tarla fiyatları büyük bir hızla yükselişe geçmişti. Bu nedenle Milli Emlak satılık tarla ve arsa fiyatları için talep edilen fiyatlar yatırımcılara büyük fırsat sundu. 

mili emlak satış ilanları 1

MİLLİ EMLAK 2 BİN LİRADAN BAŞLAYAN FİYATLARA HAM TOPRAK, BAHÇE VE TARLA SATIYOR! 

Milli Emlak tarla satışı için sunduğu düşük fiyatlarla dikkat çekerken aynı ilanlar kapsamında düşük fiyatlı bahçe, ham toprak ve satılık çamlık ilanları da dikkat çekiyor. 2 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa sunulan taşınmazlar için belirlenen fiyatlar metrekaresine göre değişiyor. 

milli emlak arsa fiyatları

MİLLİ EMLAK SATILIK HAZİNE ARAZİLERİ, ARSA SATIŞLARI 2022!

Arazi yatırımı yapmak isteyen kişiler için de pek çok uygun teklif bulunuyor. Sadece 4 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa sunulan arsalar ve araziler ihale yöntemi ile satılıyor. Başvurular ise Milli Emlak il / ilçe müdürlükleri ve internet siteleri üzerinden yapılıyor.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@