Emlakçıkları üzecek fiyatlar! Milli Emlak Samsun, İzmir, İstanbul, Hatay'da taksitle büyük küçük daireler satıyor

Milli Emlak İl ve İlçe Müdürlükleri, Şeflikleri 4 şehirde 2+1 3+1 ve 4+1 boş daire satıyorlar. Piyasa fiyatından daha ucuz rakamlara listelerde olan daireler için ayrıca 24 ay taksit imkanı bulunuyor.

Emlak Haberleri 23.05.2022 - 09:59 23.05.2022 - 10:00 Mustafa Karagöz

Emlak sektöründe konut fiyatları çok büyük bir sorun haline gelirken kamu kurumlarına ait olan dairelerin satışları ev alacak olan vatandaşların yüzlerinin gülmesine neden oluyor. Lojmanların satışlarını üstlenen kurumlar olan Milli Emlak Müdürlüklerinin açıkladığı fiyatlar emlakçıların belirlediğinin çok altında oluyor. İhale ile satılan konutlar için başvuruların az olması bazen ihalenin hemen tamamlanmasına ve çok uygun fiyata konut sahibi olunmasına neden oluyor.

DEVLETTEN KONUT ALMAK İÇİN BİLİNMESİ GEREKENLER

Devletten konut almak isteyenler için başvuru aşamasından tapu devrinin sonuna kadar olan süreçte bilinmesi gerekenler var. 

İl Milli Emlak Müdürlükleri yada İlçe Milli Emlak Şeflikleri tarafından yayımlanan duyurularda vatandaşlara bir tablo hazırlanır. Bu tabloda konuta dair bilgiler yer alır. Bulunduğu il ilçe mahalle sokak. Bu bilgilere ek olarak konutun bulunduğu bina konumu, kat ve cephesi ile metrekare büyüklüğü. Oda sayısı konutun yapısal diğer özellikleri bildirilir. İlan edilen bu bilgiler vatandaşların konutu alıp almak isteme sürecinde karar vermelerini sağlar. Konut için ilk bilgilerin olumlu olması durumunda gidip görülebilir. 

Tabloda yer alan ikinci bilgiler ise konutun muhammen bedeli ve geçici teminat bedelidir. Başvuru aşamasında geçici teminat bedeli ödenir ihale sonunda konut alınamaması durumunda ise geri iade edilir. Muhammen bedel ise ihale sürecinde teklif verilecek olan rakamdır. 

Kamu konutu için başvuru yapacak olan vatandaşlar başvurularını satış ilanı yayımlayan Milli Emlak Müdürlüğüne yaparlar. Hiçbir işlem yapmadan ilgili kuruma gidecek olan vatandaşlar şartaname alırlar. Şartnameyi okuyup imzalayan vatandaşlar geçici teminat bedelini öder istenen birkaç evrağı derler ve kuruma teslim eder. Bu şekilde başvurular tamamlanmış olur. 

GÜNCEL KONUT SATIŞ DUYURULARI 23 -27 MAYIS

23 Mayıs Pazartesi itibariyle başvuruları açık olan İl Milli Emlak Müdürlüğü yada İlçe Milli Emlak Şefliği tarafından yayımlanan konut satış duyurularına dair listeyi sizlerle paylaşıyoruz. 

Samsun İl Milli Emlak Müdürlüğü 2 adet daire satacak. Konutlar için açıklanan muhammen bedel 230.000 TL. İhale tarihi 30 Mayıs. 

İzmir İl Milli Emlak Müdürlüğü 12 adet daire satacak. Konutlar için açıklanan muhammen bedel 1 milyon 10 bin TL'den başlıyor. İhale tarihi 1 Haziran

İstanbul Topkapı Milli Emlak Müdürlüğü 5 adet daire satacak. Konutlar için açıklanan muhammen bedel 250.000 TL'den başlıyor. İhale tarihi 25 Mayıs

İskenderun Milli Emlak Müdürlüğü 12 adet daire satacak. Konutlar için açıklanan muhammen bedel 250.000 TL'den başlıyor. İhale tarihi 23 Haziran

Gelişmelerden Haberdar Olun

@