Emlakçıları İşsiz Bırakacak Fiyatlarla Ev Satışı! TOKİ 810 TL Taksitle 2+1, 890 TL Taksitle 3+1 Konut Satıyor!

TOKİ'den vatandaşlara uygun maliyetlerle konut satışları yapılmaya devam ediliyor. İşte yok fiyatına taksitlerle TOKİ'den konut satın alma fırsatının tüm ayrıntıları...

Toki 05.12.2021 - 21:09 05.12.2021 - 21:09 Engin Uzunoğlu

Ev sahibi olmak isteyen ama gerekli bütçe imkanına sahip olmayanlara Çevre, Şehircilik, İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ucuz konut satmaya devam ediyor. TOKİ, Türkiye'nin çok farklı illerinde gerçekleştirilen konut projelerinde dar gelirli aileleri ev sahibi yaparak kiradan kurtarıyor. Kurumsal misyon olarak dar gelirli aileleri ev sahibi yapmayı belirleyen TOKİ zaman zaman da orta gelirli vatandaşlara yönelik ucuz konut satışı yapıyor. 

TOKİ KİRACILARI EV SAHİBİ YAPIYOR

İnşaat maliyetlerinde meydana gelen yükselişlerden dolayı artık emlak piyasasında ev sahibi olabilmek için gelir seviyesi oldukça üst seviyeye çıktı. Konut fiyatları tüm zamanların zirvesine ulaşırken dar ve orta gelirli aileler için ev satın almak neredeyse imkansız hale geldi. TOKİ ise bu kapsama giren vatandaşlara ev sahibi olabilme imkanı veriyor. Kira ödeyerek yıllarca ailelerinin barınma ihtiyaçlarını karşılayan vatandaşlar TOKİ''nin fırsatlarını değerlendirip kiracılıklarına son verebiliyorlar. 

TOKİ'DEN ÖDEME KOLAYLIKLARIYLA EV SATIŞLARI

TOKİ'nin ucuz konut satışlarında en cazip olan şey konut fiyatları olmuyor. TOKİ uygun ödeme koşullarında vatandaşları ev sahibi yapabiliyor. Sınırlı bir peşin ödeme yapan vatandaşlar ev fiyatlarının çok büyük bir kısmını kampanyaya göre 120 ay, 180 ay veya 240 ay vade şeklinde taksitler halinde ödeyebiliyorlar. Bu da ciddi bir ödeme kolaylığı anlamına geliyor. Üstelik TOKİ'nin aldığı ilke kararı ile ev satın alan vatandaşlar evlerini teslim almadan taksit ödemelerine başlamıyorlar. Yani vatandaşlar hem kira ödemek hem de TOKİ'ye taksit ödemek zorunda kalmayorlar. 

TOKİ KONUT SATIŞ İLANLARI 

TOKİ konut satış ilanları internette en çok arama yapılan konular içerisind eyer alıyor. TOKİ'nin yüm konut satış ilanları kurumun resmi internet sitesinde satış bölümünde yer alıyor. Vatandaşlar kendi yaşadıkları illerde konut satış ilanlarını buradan takip edip ev satın alma başvurularını belirtilen kurallar dahilinde yapabiliyorlar. Peki şu anda TOKİ hangi illerde konut satışı yapıyor? En az kaç TL taksitle TOKİ'den konut satın alınabilir?

TOKİ KONUTLARI MALİYET TABLOSU

toki konut satış maliyetleri 2-1

TOKİ tarafından şu anda konut satışı yapılan iller arasında Bursa da bulunuyor. Bu ilin Harmancık ilçesinde yapılan konut projesinde 2+1 evler satışa çıkarıldı. TOKİ bu konutların fiyatlarının 162 Bin TL'den başlayıp 248 Bin TL'ye kadar çıktığını duyurdu. 180 ay vade imkanı ile satılan bu konutlar yüzde 10 peşinat ödemesi yapılması kaydıyla aylık 813 TL taksitle satın alınabilecek.

toki konut satış maliyetleri-5

TOKİ, Kastamonu'nun Tosya ilçesinde de yapılan konut projesinde 2+1 ve 3+1 evleri satışa çıkardı. verilen bilgilere göre 2+1 konutlar için 169 Bin TL ve 3+1 konutlar için de 178 Bin TL fiyat belirlendi. Yüzde 10 peşinat ödemesi yapan vatandaşlar 180 ay vadede 2+1 konutları 847 TL taksitle, 3+1 konutları 891 TL taksitle satın alabilecekler.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@