Emniyet Genel Müdürlüğü Personel Alımı Yapacak! EGM Personel Alımı Başvuru Şartları ve Tarihi!

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) tarafından personel alımı yapılması hedefleniyor. İşte EGM personel alımı şartları, başvuru tarihi ve detayları…

Gündem 10.05.2022 - 09:53 10.05.2022 - 10:53 Duygu Dilan Duman

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan duyuruya göre hava lojistik personeli alımı yapılması hedefleniyor. Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Daire Başkanlığı ve İl Emniyet Müdürlüklerine bağlı olarak faaliyet gösteren Havacılık Şube Müdürlüklerinde görevlendirilmek üzere personel alımı yapılması hedefleniyor. Adayların söz konusu ilana başvuru yapmaları için personel alımına ilişkin yayımlanan ilan metnindeki genel ve özel tüm şartları sağlamaları gerekmektedir.

EGM Personel Alımı Başvuru Şartları Neler?

maxresdefault

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından Havacılık Daire Başkanlığı ve İl Emniyet Müdürlüklerine bağlı Havacılık Şube Müdürlükleri bünyesinde görevlendirilmek üzere hava lojistik personeli alınması hedefleniyor. Adayların söz konusu ilana başvuru yapmaları için belirlenen şartları sağlamaları gerekiyor. Buna göre başvuruda bulunacak adaylarda aranacak başlıca şartlar arasında şunlar yer almaktır:

  • Emniyet Hizmetleri Sınıfına mensup polis memuru statüsünde olmak,
  • Başvuru tarihi ile meslekte fiilen iki yılını doldurmuş olmak,
  • Son iki performans değerlendirme puanı ‘’iyi’’ – ‘’çok iyi olmak’’,
  • Kıdeme müessir herhangi bir ceza almamış olmak.

EGM Hava lojistik personeli alımında sınav komisyonu tarafından belirlenecek usuller kapsamında İngilizce yabancı dil yeterlilik, kişilik değerlendirmesi ve mülakat aşamaları uygulanacaktır. Tüm aşamalardan başarılı bir şekilde geçen adayların diğer hususlarda belirlene tüm şartları da sağlamaları halinde ilgili birimde göreve başlamaları mümkündür.

Başvuru Tarihi ve Başvuru Şekli

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından Havacılık Daire Başkanlığı ve İl Emniyet Müdürlüklerine bağlı Havacılık Şube Müdürlüklerinde görev alacak personellerin en geç 11 Mayıs 2022 tarihine kadar başvurularını yapmaları gerekmektedir. Başvuru yapacak adayların ilanda yer verilen tüm şartları sağlamaları gerekmektedir. Söz konusu şartları sağlayan adayların 23.59’a kadar başvurularını yapmaları mümkündür.

Sınava başvuru yapacak adayların kendi birimlerince dilekçe ile müracaat etmeleri gerekmektedir. Başvuru sonrasında uygun görülen personellerin şartlara uygunluğu ön değerlendirme ve incelemesi yapılacaktır. Adayların ilanda belirlene tüm şartları sağlamları ve mülakat aşamasını geçmeleri halinde görevlerine başlamaları sağlanacaktır.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@