Emsallerine Göre Daha Ucuzlar! Devlet Kurumları Kullandıkları Araçları 2. El Olarak Satıyor

Araç almak isteyenlerin değerlendirebileceği tekliflerden birisi de devlet kurumlarınca kullanılan daha sonra satışa çıkarılan araçlar. Fiyatları da emsallerine göre daha ucuz.

Finans 25.12.2021 - 10:56 25.12.2021 - 10:56 Mustafa Karagöz

Kamu kurumlarının birçoğunda çok sayıda hizmet aracı bulunmakta. Bu hizmet araçları belli bir süre kullanıldıktan sonra parka çekilmekte ve kullanılmamakta. Rafa kaldırılan bu ikinci el araçlar ise daha sonra satışa çıkarılıyor. Emlak365 olarak bizlerde bu araçların güncel ve resmi satış ilanlarını sizlerle paylaşıyoruz.  Araba almak isteyen göz gezdirmesi gereken o ilanlar. 

ARAÇ ALMAK İSTEYENLER LİSTEYE BAKMAYI UNUTMAYIN

Kendi aracını almak isteyenler için değerlendirmesi gereken kamudan satılık araçlar, özellikle piyasadan daha uygun olması ile dikkat çekiyor. Bazı araçlar ekonomik ömrünü doldurmuş kapsamında satışa çıkarılırken bu araçlar için fiyatlar emsallerinin yarısı kadar bile olabiliyor.

Araba almak isteyenler ise bu ilanlarda yer alan araçlara kurumlara başvurarak alabilme hakkına sahipler. Kamudan satılık araçlarda öncelikli satış hakkı gibi kavramlar bulunmuyor. Kurumlar araçları herkese açık satışa çıkarıyorlar ve satışları bu kapsamda yapıyorlar. 

Güncel ilanları incelemek isteyenler için ise aralık ayı sonunda 3 farklı duyuru bulunmakta. 

2010 Model Audi A6

Dicle Kalkına Ajansı tarafından yayımlanan duyuruda 2010 model bir aracın satışının ihale ile yapılacaı açıklandı. 2010 model Audi marka A6 2.0 TDI model araç için kurum 300 bin TL muhammen bedel belirlemiş durumda. Araç tam otomatik ve 392 bin KM'de bulunuyor. 

5 Adet Araç, 4 Adet İş Makinesi, 4 Adet Elektrikli Taşıt Tümü 260 Bin TL

İstanbul Beyoğlu Belediye Başkanlığı yayımladığı duyurusunda toplu satış yapacağını açıkladı. Ekonomik ömrünü doldurmuş olan 5 adet binek araç, 4 adet iş makinesi, 4 adet elektrikli araç toplam 265 bin TL muhammen bedel ile satılacak.

Kocaeli'den 1999 Model Araç

Kocaeli Kasaplar ve Celepler Esnaf Odası bir duyuru ile 1999 model aracın satılacağını ilan etti. Araca dair çok detay verilmedi. Duyuru metninde "Teklif vermek isteyenlerin 31.12.2021 tarihine kadar Kadıköy Mah.Bağdat Cad.No.59'da bulunan Odamıza müracaat etmeleri gerekmektedir" açıklaması yer aldı. 

KAMU ARAÇLARI NASIL ALINIR?

Öncelikle basın ilan kurumu yada kurumların web sayfalarından satılık  araçlar için hazırlanan duyurulara ulaşılır. Ardından kurumlara giderek ihale şartnamesi alınır ve başvuru yapılır. İhale tarihinde tekliflerini veren istekliler en yüksek teklifi veren olurlarsa aracı almaya hak kazanırlar. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@