En Az Lise Mezunu Olanlar Dikkat! KPSS'siz Memur Olma Fırsatı! 41 Yaşından Küçükler Başvurabilir

Dışişleri Bakanlığı yayımladığı bir duyuru ile KPSS'siz memur alımı yapacağını duyurdu. En az lise mezunu olmak şartıyla yayımlanan ilana 41 yaşından küçük adaylar başvuru yapabilecek.

En Az Lise Mezunu Olanlar Dikkat! KPSS'siz Memur Olma Fırsatı! 41 Yaşından Küçükler Başvurabilir

Dışişleri Bakanlığı yurtdışı temsilciliklerine memur alımı yapacağını ilan etti. Bu kapsamda genel başvuru şartlarını sağlayan adaylar arasından personel alımı yapacak olan bakanlık adayların talep edilen yabancı dil şartını sağlamalarını istiyor.

Yabancı dil şartını sağlayan adaylar aşağıda yer alan diğer koşulları da sağlamaları durumunda KPSS'siz memur alım ilanı için başvuruda bulunabilecekler.

KPSS'SİZ MEMUR ALIM İLANI

Dışişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan memur alımı başvuru kılavuzunda alım yapılacak kadro ve personel alımı yapılacak bakanlık birimine dair bilgi verildi. Dışişleri Bakanlığı memur alımına ilişkin açıklamasında "T.C. OECD Daimi Temsilciliğinde münhal bulunan bir adet Sözleşmeli Sekreter pozisyonuna sınavla personel alınacaktır" bilgilerini paylaştı.

Genel Başvuru Şartları

Sözleşmeli memur alımı için başvuruda bulunacak adayların sağlamaları gereken genel başvuru koşulları "Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından yoksun bulunmamak, Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak, Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek (Sağlık Kurulu Raporu istihdam edilecek adaylardan istenir) ve Bilgisayar ve daktilo kullanabilmek." olarak açıklandı.

Öğrenim Şartı

Sözleşmeli memur alım ilanına lise, önlisans ve lisans mezunu olan adaylar başvuru yapabilecekler.

Yaş Şartı

Bakanlık adayların 41 yaşından gün almamış olmalarını talep ediyor.

NASIL BAŞVURU YAPILACAK?

Söz konusu memur alım ilanına başvurular başvuru evraklarının teslimi ile yapılacak. Başvuru kılavuzunda yer alan detaylar ve başvuru evrakları listesi şu şekilde;

En Az Lise Mezunu Olanlar Dikkat! KPSS'siz Memur Olma Fırsatı! 41 Yaşından Küçükler Başvurabilir - Resim 1

Yukarıda yer alan evrakları derleyen adaylar başvurularını şahsen yada posta yoluyla 23 Nisan Cuma günü mesai bitimine kadar Daimi Temsilciliğimiz (9 Rue Alfred Dehodencq, 75116 Paris/Fransa) adresine yapacaklar.