En Beğenilen Siyasi Lider Kim? Erdoğan, Yavaş, İmamoğlu, Akşener, Kılıçdaroğlu'nun Oy Oranları

Türkiye'de en beğenilen siyasi lider kim? sorusuna Metropoll Araştırma Şirketi yanıt bulmaya çalıştı. Şirket düzenlediği anketinde vatandaşların verdiği yanıtları açıkladı.

Gündem 19.09.2021 - 15:02 19.09.2021 - 15:02 Mustafa KARAGÖZ

Türkiye'de siyasi gündemin en önemli isimlerine yönelik bir araştırma gerçekleştirildi. Türkiye'de en beğenilen siyasi liderin kim olduğuna dair yapılan araştırmada en fazla hangi isimlerin ön plana çıktığı araştırıldı. 

EN BEĞENİLEN SİYASİ LİDER SIRALAMASINDA LİSTE BAŞI O İSİM

MetroPOLL Araştırma Şirketi ağustos ayı içerisinde bir araştırma gerçekleştirdi. Ağustos 2021 Türkiye'nin Nabzı Araştırması kapsamında vatandaşlara yöneltilen sorulardan birisi "En beğendiğiniz siyasi lider kim?" sorusu oldu. Soruya verilen yanıtlar ise 0 ile 10 puan arasında konumlandırıldı. Listenin başında ise Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı oldu. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şirketin anket sonuçlarına göre en beğenilen üçüncü siyasi lider olurken İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise listede dördüncü sırada yer aldı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise en beğenilen siyasi liderler listesinde beşinci sırada yer aldı. 

İşte O Liste ve Liderlerin Oy Oranları

Mansur Yavaş (5.4)

Ekrem İmamoğlu (4.7)

Recep Tayyip Erdoğan (4.2)

Meral Akşener (4.0)

Süleyman Soylu (3.6)

Tunç Soyer (3.5)

Devlet Bahçeli (3.4)

Kemal Kılıçdaroğlu (3.3)

Özlem Çerçioğlu (2.8)

Selahattin Demirtaş (2.3)

Ali Babacan (2.2)

Ahmet Davutoğlu (2.1)

Temel Karamollaoğlu (2.0)

Söz konusu araştırma kapsamında liderlere 0 puan ile 10 puan arasında bir puan verildi. Ankate katılanların verdikleri oylara göre ortalama beğeni oranı elde edildi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@