En Çok Takip Edilen Ekonomistlerin Dolar Yorumları: Selçuk Geçer, İslam Memiş, Remzi Özdemir, Tunç Şatıroğlu Son Yorumu

Ekonomistlerin dolar tahmini belli oldu! Ekonomistlerin dolar hakkındaki görüşleri ve yorumları ile 2022 yıl sonu dolar kuru tahmini beklentisi rakamları da belli oldu. Dolar düşecek mi, çıkacak mı?

Finans 16.01.2022 - 16:20 16.01.2022 - 16:20 Gülcan Özer

Dolar kurunda yaşanan oynaklık ve sert kırılmalar hem aşağı hem de yukarı yönlü yaşanmaya devam ederken dolar yatırımcısı ise yönünü belirlemeye çalışıyor. Bir yandan yüksekken dolar alıp ters pozisyonda kalanlar, bir yandan dolar almak isteyenler ve dolar borcu olanlar dolar kurunun ne olacağını araştırıyor. 

Hatırlanacağı üzere geride bıraktığımız 2021 senesinde dolar kurunda büyük bir dalgalanma yaşanmış, Aralık ayında ise kur tepe noktasına ulaşmıştı. Dolar kuru Aralık ayı içerisinde 18.36 TL seviyesine ulaşırken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 20 Aralık tarihinde kabine toplantısı sonrası yapılan açıklamalar ile 10 TL seviyesine kadar hızlı bir çekilme yaşamış, sonrasında ise 12 TL - 14 TL bandı arasında sıkışık bir seyir izlemişti. 

EKONOMİSTLERİN DOLAR YORUMLARI VE 2022 YIL SONU KUR TAHMİNİ BEKLENTİSİ AÇIKLANDI! YIL SONUNDA 1 DOLAR KAÇ TL OLUR, OLACAK?

Dolar kuru sert iniş ve çıkışlar ile yönünü belirlemeye çalışırken ekonomistlerin dolar kuru yorumları da yakından takip ediliyor. Bizlerde emlak365.com sitesi olarak dolar yatırımı yapmak isteyen, elinde doları olan, dolar bozdurmak, dolar borcu olanlar ve dolar almak isteyenlere en çok takip edilen ekonomistlerin dolar hakkındaki görüşleri ve yorumlarını bir araya getirdik. 

selçuk geçer dolar tahmini-6

SELÇUK GEÇER DOLAR YORUMU TAHMİNİ SON DAKİKA: DOLAR YÜKSELECEK Mİ?

Sık sık yapmış olduğu yüksek rakamlı dolar tahminleri ile adını söz ettiren ve son olarak hakkında BDDK tarafından savcılığa suç duyurunda bulunulan Selçuk Geçer yeni dolar tahmini ile büyük bir çıkışa imza attı. Selçuk Geçer "FED'in 26 Ocak'ta yapacağı açıklamalar ile şahin mesajlar verilirse TL'de değer kayıpları yaşanabilir. 1 dolar 14 TL kritik bir seviye, bu sınır kırılırsa 18 liraya kadar hızlı bir çıkış olabilir. Dolar 10 liranın altına düşer mi, 9 lira olur mu? Olabilir, ama bu şartlarda pek mümkün görünmüyor. Türk Lirası şartlar gereği değer kaybetmeye devam edecek. Ben bu sene içerisinde dolar kurunun 26 liraya çıkabileceğini düşünüyorum" diyerek dolar kurunun 26 TL seviyesine çıkabileceğini dile getirdi. 

islam memiş dolar tahmini-1

İSLAM MEMİŞ DOLAR TAHMİNİ: DOLAR ALMAK İÇİN DOĞRU ZAMAN MI?

Altın yorumları ve başarılı tahminleri ile kısa sürede sosyal medyanın en çok takip edilen dolar yorumcuları arasına katılan İslam Memiş yapmış olduğu son değerlendirmesinde 2022 yılı için dolar kurunda yeni bir rekor beklentisi olduğunu belirterek doların beklenen yükselişi göstermesi durumunda altın fiyatı tahmini için 1.450 TL rakamını telaffuz etti. 

tunç şatıroğlu dolar yorumu son dakika

TUNÇ ŞATIROĞLU DOLAR YORUMU YENİ: ELİNDE DOLARI OLANLAR NE YAPMALI, BOZDURMALI MI?

Başarılı analizleri ile adını duyuran Tunç Şatıroğlu son dolar yorumu ve teknik analiz değerlenirmesi ile dolar kurunun 13 - 14 TL arasında sıkışık bir bant aralığında kaldığını belirterek "Aşağı doğru kırılma olur mu bilmiyorum ama ben 13 TL altına düşmedikten sonra dolar düştü demem. 14 TL üstü aşılmadan da dolar yükseldi demem. Dolar kuru Perşembe günü Merkez Bankası faiz kararı açıklamasına kadar bu aralıkta gider, Perşembe günü ise faiz kararına göre bir yön belirler" dedi.

remzi özdemir dolar yorumu-7

REMZİ ÖZDEMİR SON DAKİKA YENİ YORUMU: DOLAR NE OLUR?

Başarılı tahminleri ile kendisinden dolar kahini olarak bahsedilmeye başlanan Remzi Özdemir ise Türkiye ile Rusya arasındaki ilişkinin dolar kuru için yön belirleyici olacağını belirtirken Ukrayna'ya SİHA satılması nedeni ile ilişkilerin bozulması durumunda dolar kurunun 20 TL olabileceğini söyledi.

NOT: Burada yer alan bilgiler haberde adı geçen ekonomistlerin açıklamalarından derlenmiş olup, emlak365.com sitesi tarafından yatırım tavsiyesi verilmemiştir. Haberimize dayanılarak yatırım yapılamaz, burada yer alan bilgiler ve ekonomistlerin dolar yorumları yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@