En Düşük Emekli Maaşı 2825 TL Mi Oluyor? Gündeme Bomba Gibi Düşecek Açıklama

Emekli maaşlarının yeniden düzenlemesine ilişkin talep Hak İş Sendikasından geldi. Hak İş emeklilere dair açıklamasında maaşların asgari ücrete eşitlenmesini önerdi.

Gündem 18.10.2021 - 12:09 18.10.2021 - 12:18 Mustafa KARAGÖZ

Yeni yılda ne kadar zam alacakları şimdiden konuşulan emekliler için yeni bir öneri geldi. Hak İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan yapmış olduğu bir açıklama ile emekli maaşlarının asgari ücret seviyesine eşitlenmesini istedi. 

HAK İŞ SENDİKASINDAN EMEKLİ MAAŞLARI 2825 TL OLSUN ÖNERİSİ

Hak-İş Başkanı Mahmut Arslan geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu açıklamasında asgari ücret ile ilgili bir öneride bulunmuştu.

Asgari ücretin belirleneceği toplantıda emekli temsilcilerinin de katılmasını isteyen Hak İş sendikası emekliler için ayrıca zam oranlarının emeklilere de uygulanması ve en düşük emekli aylığının asgari ücrete eşitlenmesini istedi. Sözcü'de Erdoğan Süzer'in haberinde yer alan açıklamalarda; Hak İş Sendikası Başkanı Arslan'ın zam konusunda işverenlere bir çağrıda bulunarak şartlar ne olursa olsun zam oranı cömert olsun dedi. 

Asgari ücret görüşmelerinde Türk İş Sendikasıyla birlikte hareket etmeye hazır olduklarını ifade eden Arslan, Asgari Ücret Tespti Komisyonunun Türkiye'nin en geniş kapsamlı iş sözleşmesi olduğunu hatırlattı. 

Komisyonun daha geniş kapsamlı olması gerektiğini söyleyen Arslan işçiler dışında emeklilerin de komisyonda temsil edilmesi gerektiğinin altını çizdi. Konuşmasının bu bölümde emekli maaşları ile ilgili talebini de açıklayan Arslan "Memur emeklilerine nasıl ki toplu sözleşme zammı yansıtılıyorsa aynı şekilde komisyondaki asgari ücret zammı da diğer emeklilerin aylıklarına yansıtılmalı. En düşük emekli aylığı asgari ücret kadar olmalı” ifadelerine yer verdi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@