En Düşük Faiz! Vakıfbank Başvurana Tek Şartla Kampanyalı Konut Kredisi Verecek

Vakıfbannk konut kredisi kampanyası devam ediyor. Banka tek bir şartla daha ucuz ve uygun faizle konut kredisi sağlayacak olup ödemeleri 120 ay vade ile alacak.

Emlak Magazin 12.10.2021 - 14:47 12.10.2021 - 14:47 Mustafa KARAGÖZ

Vakıfbank'ın geçtiğimiz aylarda başlattığı konut kredisi kampanyası Ekim ayı itibariyle devam ediyor. Banka tek bir özel şartın olduğu kampanya ile müşterilerine yüzde 1.25 faiz oranıyla kredi sağlayacak. Halen uygulamada olan diğer bankaların faiz oranlarına kıyasla bir hayli düşük olan kredi olanağından yararlanmak isteyenler için bankanın ilan ettiği şartlar sizlerle. 

VAKIFBANK KAMPANYALI KONUT KREDİSİ

Kredili ev alımlarında alınacak konutun durumuna göre yeni bir tür kredi sağlanmaya başlandı. Yeni kredi kampanyası kapsamında vatandaşlar ev almak istediklerinde enerji sınıfı yüksek daireler alacakları zaman daha uygun faizle kredi kullanabilecekler. Ziraat Bankası ve Vakıfbank tarafından başlatılan kredi kampanyası Yeşil Ev Konut Kredisi olarak duyuruldu. 

Vakıfbank resmi sitesinden yapmış olduğu kredi kullanım açıklamasında müşterilerine "A ve B enerji sınıfı verimli konutlar dünyamız ve geleceğimiz için değer yaratıyor. Enerji verimli konutlara özel Yeşil Konut Kredisi ile sürdürülebilir kalkınmaya destek sağlarken yüksek enerji verimliliği sayesinde enerji tasarrufu sağlayarak bütçe dostu konut sahibi olabilirsiniz." açıklamasında bulundu. 

İlan edilen kredi özellikleri;

Kampanyalı kredi konutlarından almak isteyecekler için Vakıfbank resmi sitesinden kredi özelliklerini açıkladı. Vakıfbank'ın kredi faiz oranı, ödeme seçenekleri ve vade olanakları şöyle;

* Enerji performansına göre A sınıfı konutlar için ekspertiz değerinin maksimum %90’ına kadar Vakıfbank kredi sağlayacak. 

* Enerji performansı B sınıfında olup 500.000 TL'den ucuz konutlar için yüzde 90, pahalı konutlar için ise yüzde 85 oranında kredi sağlanacak.

* Kredi geri ödemelerinde en uzun vade süreci 120 ay olacak. 

* Kampanyalı konut kredilerinde A sınıfı konutlar için yüzde 1.25, B sınıfı konutlar için yüzde 1.35 faiz oranı uygulanıyor. 

* Eşit taksitli, eşit anaparalı, artan taksitli ve azalan taksitli alternatif planlar sunulmaktadır.

* Kredili hayat sigortası zorunludur.

100.000 TL Konut Kredisi Ödeme Planı

vakıfbank yeşil ev konut kredisi 12 ekim

Vakıfbank Yeşil Ev Konut Kredisi ile evin enerji durumunun A sınıfı olması şartıyla kredi kullanacaklar için başvuru işlemleri banka şubelerinden yapılacak. İstekliler kendilerine en yakın Vakıfbank şubesine giderek almak istedikleri konut için başvuruda bulunacaklar. Enerji sınıfı A olan konutlar için tabloda yer alan oranlar kullanılacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@