En düşük faiz! Vakıfbank'tan sıfır konut kredisi ikinci el taşıt kredisi

Vakıfbank sıfır konut kredisi ile ikinci el araç kredisinde en düşük faiz oranlarına sahip banka. İki kampanyayı birden devreye alan banka kredi kullanım şartlarını da açıkladı.

Finans 02.06.2022 - 11:22 02.06.2022 - 11:22 Mustafa Karagöz

Vakıfbank ikinci el taşıt kredisi ile sıfır konut kredisi kampanyasına başvurular devam ediyor. Bankadan kredi çekerek ev veya araba almak isteyenler için ilan edilen kredi faiz oranları güncel kredi oranlarının çok altında bulunuyor. Konut kredisi sıfır konut alımları için geçerli olurken taşıt kredisi kampanyası ise ikinci el araç alımları için duyuruldu. 

VAKIFBANK'TAN KONUT KREDİSİ KAMPANYASI

Kredi kullanarak ev almak isteyenler için en düşük faiz oranı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın müjdeleği paket ile uygulanıyor. Vakıfbank'ta bu kredi kullanımına aracı olan kamu bankalarından birisi. Müşteriler kredi kullanmak istediklerinde Vakıfbank'a başvuruda bulunabilecek ve şartların uygun olması durumunda düşük faizli kredi olanaklarından yararlanabilecekler. 

0.99 faiz oranıyla konut kredi çekebilmek için; alınacak evin yeni yapıda olması, kişinin ilk evini alıyor olması, üzerinde tam hisseli konut bulunmaması gerekiyor. Herhangi bir konutta hisse payı olanlar ise kredi başvurusunda bulunabilecekler. Kredi kullanımında gelir durumuna göre bir limit belirlenecek ve en yüksek tutar 2 milyon TL olacak.

VAKIFBANK'TAN TAŞIT KREDİSİ KAMPANYASI

İkinci el araba alacaklar için Vakıfbank taşıt kredisi fırsatı sunuyor. Yine uzun vadeli ve yüksek limit özelliklerine sahip olan bu kredide müşterilerin temel şartları yeterli oluyor. Banka özel olarak ek şart istemiyor. Taşıt kredisi kullanarak araba almak isteyenler için Vakıfbank'ın istediği özellikler ve sağladığı imkanlar şu şekilde; düşük faiz, uzun vade, esnek ödeme.

1.55 aylık faiz oranıyla taşıt kredisi çekebilmek için; Kişinin kredi risk puanı taşıt kredisi kullanımına uygun olmalı. İkinci el araba alacaklar için kasko değeri üzerinden bir limit belirlenecek. Aracın kasko değeri 400.000 TL'nin altındaysa aracın değerinin yüzde 70'i kadar taşıt kredisi çekilebilecek. Müşteriler bu limitte çekecekleri araç kredisini 48 ay vade ile ödeyebilecekler. Banka ayrıca araç kredisi ödemelerinde Aylık eşit taksitli, 3 ay ödemesiz dönemli aylık eşit taksitli, 3 ayda bir taksitli, Son taksit balon ödemeli, Değişken taksitli planlar oluşturabiliyor. 

VAKIFBANK KREDİ BAŞVURU İŞLEMLERİ

İsteyenler bankanın müşteri hizmetlerinden ne kadar kredi çekebileceğini öğrenebilir. Ancak taşıt ve konut kredisi başvuru işlemleri banka şubelerinden olacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@