En Düşük Faizli 2. El Taşıt Kredisi Veren Banka! 20 Bin TL, 30 Bin TL, 40 Bin TL ve 70 Bin TL Seçenekleri Var

İkinci el araç fiyatlarında yaşanan artışa rağmen vatandaşlar arayışlarını devam ettiriyor. Vatandaşlar bu süreçte hem en uygun aracı hemde en uygun faizli krediyi kullanmak istiyorlar.

En Düşük Faizli 2. El Taşıt Kredisi Veren Banka! 20 Bin TL, 30 Bin TL, 40 Bin TL ve 70 Bin TL Seçenekleri Var

İkinci el araba almak isteyenler için bankaların sunduğu kredi paketlerinde çok farklı özel şartlar yer alıyor. Tüm şartları sağlayanlar ise aracın fiyatına göre belli bir limitte kredi kullanabiliyorlar. İkinci el araç almak isteyenler için ilan edilen kredi kampanyalarından biri olan kampanyalı düşük faizli kredi paketine ilişkin özellikleri derledik.

ARABA ALACAKLAR İÇİN 3 KRİTİK HUSUS

Araba alacaklar için taşıt kredisi kullanımlarında bilinmesi üç önemli nokta. Birincisi araç alımlarında uygulanan limit şartı, ikincisi araç alımlarında aranan fiyat tutarı, üçüncüsü ise araç alımları sonrası kredi ödeme süresi.

Taşıt Kredisi Limit Hesabı

Bankalardan taşıt kredisi kullanarak kendi aracını almak isteyenler için bankalar, aracın fatura değerine göre limit verirler. Eğer araç 120.000 TL'den ucuz ise kredi kullanım oranı yüzde 70 olur. Ancak araç 120.000 TL'den pahalı ise kredi kullanım limiti yüzde 50 oranında olur. Bu limit her banka için aynıdır.

Taşıt Kredisi Vade Hesabı

Araç alımlarında kullanılacak kredilerde vade hesabı da aracın değerine göre belirlenir. 2. el araçlar için kullandırılacak taşıt kredilerinde azami kredi vadesi satın alınacak aracın kasko değeri 0-120.000 TL aralığında olanlar için 48 ay, 120.000,01 TL – 300.000 TL aralığında olanlar için 36 ay, 300.000,01 TL – 750.000 TL aralığında olanlar için 24 ay olarak uygulanır.

Taşıt Kredisinde Yaş Hesabı

İkinci el araç alımlarında bankalar eski araçlar için kredi vermezler. Çoğu banka ikinci el araç alımlarında en fazla 5 yaş şartı arar. Ancak son yıllarda bazı bankalar bu şartı esnettiler ve yaş şartını 8 yıl hatta vade sürecinin kısalması şartıyla 10 yıl olarak uygular oldular.

BU ARAÇ KREDİSİ KİMSEDE YOK EN DÜŞÜK FAİZ ORANLARI

İş Bankası Ekim 2021 döneminde devam eden 2. el taşıt kredisi kampanyası kapsamında en düşük faiz oranını sunuyor. Yüzde 0.53, yüzde 0.87, yüzde 1.28, yüzde 1.40 ve yüzde 1.45 faizle kredi veren banka ödemeleri aşağıda yer alan tablo esasınca yapacak.

araç-kredisi-14-ekim

İkinci el araçlar için duyurulan taşıt kredisi kampanyası Oto Net isimli siteden alınacak araçlarda geçerli. Banka ile araç satış platformunun anlaşması kapsamında sağlanacak kredi başvuruları alım aşamasında yapılacak.

SONRAKİ HABER