En Düşük Faizli İhtiyaç Kredisini Veren Özel Banka Olan QNB Finansbank 50 Bin TL Kredi İçin Ne Kadar Taksit İstiyor

İhtiyaç kredisi için QNB Finansbank'ı tercih edenler 50 Bin TL'lik kredinin maliyetini araştırıyorlar. QNB Finansbank ihtiyaç kredisi maliyetleri ne kadar?

Finans 14.01.2022 - 01:09 14.01.2022 - 01:09 Engin Uzunoğlu

Vatandaşların borçluluklarında meydana gelen artışlardan dolayı ciddi bir nakit krizi yaşanıyor. Nakit sıkışıklığı içerisinde kalan vatandaşlar bütçelerini dengede tutabilmek için ek kaynak ihtiyacı hissediyorlar. Bunun için de ek kaynak arayışları hiç olmadığı kadar hız kazandı. İnsanlar bütçelerini sürdürebilecek ek kaynakları nereden temin edebilecekleri konusunda kafa yorarken tüm yollar bankaların verdikleri ihtiyaç kredilerine çıkıyor. 

BANKALARDAN ŞU ANDA İHTİYAÇ KREDİSİ KULLANMAK MANTIKLI MI?

Bankaların ihtiyaç kredisi faizlerinde oldukça yüksek bir seyirde olması ihtiyaç kredisi kullanmak isteyenleri kara kara düşündürüyor. Yüksek maliyetleri göze alamayanlar ise ihtiyaç kredisi kullanmak konusundaki kararlarını zorunlu olarak erteliyorlar. Ancak ihtiyaç kredisi kullanmadan bütçelerini sürdüremeyecek durumda olan vatandaşlar ise kredi maliyetlerini çok önemsemeden ihtiyaç kredisi kullanıyorlar. Bankacılık uzmanları şu anda ihtiyaç kredisi kullanmayı tavsiye etmeseler de zorunluluk durumunda bu nakit desteğinin değerlendirilebileceğine vurgu yapıyorlar.

EN DÜŞÜK FAİZLE İHTİYAÇ KREDİSİ VEREN ÖZEL BANKA

İhtiyça kredilerinde yüksek faizlerden dolayı vatandaşlar özel bankaların yanına dahi yaklaşamıyorlar. Bu yüksek faizlerle ihtiyaç kredisi çekmek borçuluk durumuna ek borçluluk katmak anlamına geliyor. Ancak yine de en düşük faizli ihtiyaç kredisi kampanyasını düzenleyen özel bankanın hangi banka olduğu merak ediliyor. Şu anda bankacılık piyasasında en düşük faizli ihtiyaç kredisini veren özel banka QNB Finansbank oldu. QNB Finansbank tarafından müşterilere aylık yüzde 1,99 faizle ihtiyaç kredisi veriliyor. 

QNB FİNANSBANK İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASI ÖZELLİKLERİ NELERDİR

QNB Finansbank tarafından müşterilere verilen ihtiyaç kredisinde oldukça cazip imkanlar sağlanabiliyor. Bunlardan birisi de 3 ay taksit erteleme oluyor. Müşteriler ihtiyaç kredisi kullandıktan sonra ilk 3 ay boyunca bankaya tek kuruş geri ödeme yapmak zorunda kalmıyorlar. Bütçelerini toparlayacak kadar zaman kazanan müşteriler 3 ayın ardından ihtiyaç kredisi geri ödemelerine başlıyorlar.  Ödemesiz geçen 3 aylık süre ise toplam kredi vadesinden düşülüyor. Bu şekilde kullanılan ihtiyaç kredisinin geri ödemesi daha kolay olabiliyor.

50 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

50 bin tl ihtiyaç kredisi hesaplama

QNB Finansbank'tan ihtiyaç kredisi kullananlara banka tarafından aylık yüzde 1,99 kredi faizi uygulanıyor. 36 ay vadeli 50 Bin TL ihtiyaç kredisinin aylık taksiti ise 2.085 TL oluyor. Bu kredinin toplam maliyeti ise 75.093 TL şeklinde açıklandı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@