En Düşük Faizli Konut Kredisi Hangi Bankada? Halkbank, Ziraat, Vakıfbank, Akbank, TEB Konut Kredisi Kampanyaları

Yeni bir ev satın almak isteyenlerin konut kredisi faiz oranları hakkındaki araştırmaları sürüyor. En düşük faizli konut kredisi kampanyasını hangi banka veriyor?

En Düşük Faizli Konut Kredisi Hangi Bankada? Halkbank, Ziraat, Vakıfbank, Akbank, TEB Konut Kredisi Kampanyaları

Türkiye'de son aylarda konut satın almak isteyenlerin karşılaştıkları maliyetler akıl almaz boyutlara ulaştı. Bunun için de konut kredisi kullanmadan ev satın almak neredeyse imkansız hale geldi. Birikimleri konut fiyatlarına yetmeyen vatandaşlar bankalardan konut kredisi kullanarak hayallerini kurdukları evleri satın alabiliyorlar.

Konut kredisi faizlerinde sürekli bir güncellenme yaşanmaya devam ediyor. Bundan dolayı da uygun faizli konut kredisi veren bankalar da değişiyor. Son haftalarda uygun faizli konut kredisi veren bankalar içerisine bazı özel bankalar da dahil oldular. Hatta şu anda en düşük faizli konut kredisini kamu bankaları ile aynı faiz oranı ile bazı özel bankalar da veriyor.

KAMU BANKALARI KONUT KREDİSİ GÜNCEL FAİZLERİ

Konut kredisi kullanmak isteyenlerin ilk başvurdukları adres olan kamu bankalarının konut kredisi kampanyaları merak ediliyor. En güncel faiz oranlarına göre Ziraat Bankası yüzde 1,37 faizle, Vakıfbank yüzde 1,37 faizle ve Halkbank da yüzde 1,38 faizle konut kredisi veriyor.

kamu bankaları konut kredisi kampanyaları-2

120 ay vadeli 150 Bin TL konut kredisi için hesaplama yapıldığında bu kredinin toplam maliyeti Vakıfbank'ta 308.682 TL, Ziraat Bankası'nda 308.164 TL ve Halkbank'ta 313.988 TL oluyor. En düşük maliyetli konut kredisi şu anda kamu bankaları içerisinde Vakıfbank tarafından veriliyor.

ÖZEL BANKALARIN DÜŞÜK FAİZLİ KONUT KREDİSİ KAMPANYALARI

Son haftalarda konut kredisi kampanyalarında uygun maliyetler açısından bazı özel bankalar ön plana çıkmaya başladı. Akbank birkaç gün öncesine kadar aylık yüzde 1,34 faizle konut kredisi veriyordu. Ancak yapılan son güncelleme ile bu kredi faiz oranı yüzde 1,37'ye çıkarıldı.

özel bankalar konut kredisi kampanyaları-1

Akbank'ın yanında TEB ve Yapı Kredi Bankası da aylık yüzde 1,37 faizle konut kredisi veren bankalar oldular. Bunların yanında İş Bankası aylık yüzde 1,40 faiz ile, Garanti BBVA aylık yüzde 1,46 faiz ile ve QNB Finansbank da aylık yüzde 1,51 faiz ile konut kredisi veriyor.

120 ay vadeli 150 Bin TL konut kredisinin toplam maliyeti Akbank'ta 308.335 TL, TEB'de 308.187 TL, Yapı Kredi Bankası'nda 308.464 TL, İş Bankası'nda 312.806 TL, Garanti BBVA da 320.742 TL ve QNB Finansbank'ta 327.655 TL oluyor.

SONRAKİ HABER