En Düşük Faizli Konut Kredisi Kampanyaları! Ziraat Bankası, Vakıfbank 100 Bin TL ve 200 Bin TL Kredi Maliyet Hesaplaması

Konut kredisi kullanmak isteyenlerin düşük faiz beklentilerine karşılık veren üç bankanın kredi maliyetleri merak ediliyor. Ziraat Bankası ve Vakıfbank hangi şartlarda konut kredisi veriyor? 

Finans 24.10.2021 - 04:00 24.10.2021 - 04:00 Engin Uzunoğlu

Ev sahibi olmak her dönemde çok sayıda insanın ortak amacı olmuştur. Son dönemlerde yüksek fiyatlar ve konut arzı sıkıntısı olsa da yinede çok sayıda vatandaş ev satın almak istiyorlar. Yaşanan olumsuz ekonomik gelişmeler de konut kredilerine olan ihtiyacı neredeyse şart haline getirdi. İnsanların konut kredisi çekmeden ev sahibi olmaları imkansız hale geldi.

DÜŞÜK FAİZLİ KONUT KREDİSİ KAMPANYALARI 

Son kredi faizleri güncellemelerinden sonra en düşük faizli konut kredisi veren bankaların sayısı sadece 2 oldu. Yalnızca 2 bankadan düşük faizli konut kredisi veriliyor. Bu düşük faiz de aylık yüzde 1,37 oldu. Bu faiz oranının altında herhangi bir konut kredisi kampanyası bulunmuyor. Bu faizi de yalnızca Vakıfbank ve Ziraat Bankası müşterileri kullanabiliyorlar. 

ZİRAAT BANKASI 100 BİN TL KONUT KREDİSİ HESAPLAMA

Ziraat Bankası'ndan konut kredisi kullanan müşteriler avantajlı faiz oranından yararlanabiliyorlar. Aylık yüzde 1,37 faiz orasnı ile konut kredisi çeken müşteriler kredi maliyet hesaplamasını merak ediyorlar. 

120 ay vadeli 100 Bin TL konut kredisi çekmek isteyen müşteriler vade süresince her ay bankaya 1.702 TL ödeme yapıyorlar. Sabit faiz ve taksitle verilen bu konut kredisi için müşteriler günü günüe ödeme yapmaları durumunda herhangi bir ek maliyetle karşılaşmıyorlar. 

ziraat konut kredisi hesaplama 100 bin lira

VAKIFBANK 200 BİN TL KONUT KREDİSİ HESAPLAMA

Vakıfbank'tan konut kredisi çekmek isteyen müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,37 faiz oranı imkanı veriliyor. Piyasanın en düşük faizi ile konut kredisi kullanan müşteriler oldukça kolay bir şekilde hayallerini kurdukları evleri satın alarak kira ödemeye son verebiliyorlar. Kira yerine konut kredisi taksiti ödeyen vatandaşlar ev sahibi olma imkanını buluyorlar. 

vakıfbank konut kredisi hesaplama 200 bin lira

Vakıfbank'tan 120 ay vadeli 200 Bin TL konut kredisi kullanan müşteriler bankaya her ay 3.405 TL kredi taksiti ödüyorlar. 120 ay boyunca devam edecek olan bu kredi taksit ödemelerinde aksama meydana gelmemesi durumunda toplam kredi maliyeti 408.636 TL oluyor. Bu kredinin yıllık maliyer oranı yüzde 18,07 olarak açıklanırken müşterilerin 1.000 TL kredi tahsis ücreti ve 1.100 TL de ekspertiz ücreti ödeyecekleri bildirildi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@