En Düşük Faizli Taşıt Kredisi Hangi Bankada? Kasım 2021 Güncel Kredi Faizleri!

Taşıt kredisi çekerek otomobil satın almak isteyenler en düşük faizli taşıt kredisinin hangi bankada olduğunu araştırıyorlar. En düşük faizli taşıt kredisini hangi banka veriyor? 

Finans 11.11.2021 - 00:45 11.11.2021 - 00:45 Engin Uzunoğlu

Sıfır kilometre otomobil satın alırken yüksek fiyatlar karşısında vatandaşların en büyük destekçisi bankaların taşıt kredisi kampanyaları oluyor. Bu kampanyalardan yararlanan vatandaşlar otomobil satın alırken aradıkları finansal desteği oldukça kolay bir şekilde elde edebiliyorlar. Taşıt kredisi kullanan vatandaşlar ayda aya taksit ödemesi yaparak sıfır kilometre bir otomobilin sahibi olabiliyorlar.

EN FAZLA NE KADAR TAŞIT KREDİSİ ÇEKİLİR?

Taşıt kredisi kampanyalarında bankaların uymaları gereken ortak kurallar bulunuyor. Bu kuralların ilki ise ne kadar taşıt kredisi verileceği hakkındaki detay oluyor. Sıfır kilometre otomobil satın almak için taşıt kredisi çekmek isteyenlere ne kadar kredi verilebileceği hususu satın alınmak istenen otomobilin fatura değerine bakılarak karar veriliyor. Bu kapsamda fatura değeri 120 Bin TL'ye kadar olan otomobillere yüzde 70 oranında, 120 Bin TL ile 300 Bin TL arasında değeri olan otomobillere ise yüzde 50 oranında kredi verilebiliyor. Bu oranları herhangi bir banka aşamıyor. 

TAŞIT KREDİSİ AZAMİ VADE SÜRELERİ?

Taşıt kredisi azami vade süreleri belirlenirken de bankalar ortak bir kural çerçevesinde hareket etmek zorundalar. Buna göre satın alınacak otomobilin fatura değeri 120 Bin TL'nin altındaysa 48 aya kadar vade ile kredi çekilebiliyor. Ancak satın alınacak otomobilin fatura değeri 120 Bin TL ile 300 Bin TL arasındaysa müşteriler en fazla 36 ay vade ile taşıt kredisi kullanabiliyorlar.

EN DÜŞÜK FAİZLİ TAŞIT KREDİSİ HANGİ BANKADA VE 50 BİN TL KREDİ TAKSİT HESAPLAMA

Banalar arasında taşıt kredisi kampanyaları incelendiğinde Ziraat Bankası'nın ve ING Bank'ın müşterilere 1,59 faizle klredi desteği verdikleri görülüyor. Bu bankalardan 48 ay vadeli 50 Bin TL taşıt kredisi çekildiğinde müşteriler ayda 1.600 TL kredi taksiti ödüyorlar. 

Uygun faizle taşıt kredisi veren bankalar arasında Halkbank, İş Bankası ve Yapı Kredi Bankası da yer alıyor. Bu bankalar aylık yüzde 1,54 faizle müşterilerine taşıt kredisi veriyorlar. 48 ay vadeli 50 Bin TL tutarında taşıt kredisi kullanan müşteriler bu bankalara 1.580 TL aylık taksit ödemesi gerçekleştiriyorlar.

en düşük faizli taşıt kredisi hangi bankada

Düşük faizli taşıt kredisi veren bankalar içerisinde yer alan Akbank ise aylık yüzde 1,53 faizle müşterilerine taşıt finansmanı veriyor. 48 ay vadeli 50 Bin TL taşıt kredisi kullananlar bankaya vade süresince her ay 1.576 TL taksit ödüyorlar.

En düşük faizli taşıt kredisini ise şu anda Vakıfbank veriyor. Vakıfbank müşterileri aylık yüzde 1,50 faizle taşıt kredisi kullanabiliyorlar. 48 ay vadeli 50 bin TL taşıt kredisinin aylık taksitinin Vakıfbank'ta 1.564 TL olduğu açıklandı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@