En Düşük Maaş 1600 Euro! Almanya Listede Olan Mesleklerden İşçi Çağırıyor

Almanya'da çalışmak isteyenler için 1600 Euro maaşla işçi alımları olacak. Almanya'nın işçi aradığı meslekler, maaş ve iş ilanı başvuru detayları açıklandı. İlgilenenler için yapılması gerekenler.

Emlak İş İlanları 20.09.2021 - 09:23 20.09.2021 - 09:23 Mustafa KARAGÖZ

Türkiye dışında çalışmak isteyenler için Almanya'da iş fırsatı bulunuyor. Çeşitli mesleklerde personel sıkıntısı çeken Almanya başta bazı Avrupa ülkeleri ile Türkiye'den işçi çağırıyor. 

ALMANYA EYLÜL 2021 İŞ İLANLARI, MESLEKLER 

Almanya'da çalışmak isteyenler için yayımlanan duyurularda, farklı meslek kollarında personel alımları olacağı duyuruldu. İlanlarda özellikler vasıflı kadrolarda personel alımı için çağrılar yer alırken bazı işçi kadrolarında da ilanlar yayımlandı. 

Yurtdışında çalışmak isteyenler için ilan edilen açık meslek gruplarında dair listede şu kadrolar var. 

Almanya öncelikle sağlık alanında personel arıyor. İlgili sağlık kuruluşlarında görevlendirmek üzere hemşire ve yardımcı personel alımları için duyurular bulunuyor. Hastanede çalışma yetkisi olanlar için ülkede farklı imkanlar var. 

Vasıflı personel kadroları için de duyurular bulunan Almanya'da IT Danışmanları, IT Analistleri Ekonomistler, İşletmeciler Müşteri Temsilcisi, Müşteri Danışmanı, Yazılım Geliştiricileri, Yazılım Mimarları, Programlamacılar, Account Manager, Pazarlama Elemanları, Pazarlama Asistanları Mimarlar, İnşaat Mühendisleri mesleklerinde iş fırsatları var. 

Vasıfsız personel kadrolarında ise inşaat işçisi alımları yapılıyor. Özellikle belli bir meslek grubunda olanlar da işçi alımları için başvuru yapabiliyorlar. 

NE KADAR MAAŞ ALINIR?

Almanya'da çalışanlar için ödenen en düşük ortalama ücret 1600 Euro seviyesinde bulunuyor. Ancak çalışılan mesleğe göre bu rakam artıyor. Ayrıca ek mesai, fazla çalışma gibi durumlarda aylık kazanç daha da yüksek olabiliyor. 

NASIL BAŞVURU YAPILACAK?

Almanya'da yayımlanan iş ilanlarına başvuru yapmak isteyenler, aracı firmaları kullanabilecekler. Almanya'da faaliyet gösteren firmalara başvuruda bulunacak olan vatandaşlar çeştili özelliklere göre çağrılacaklar. Yabancı dil olması, mesleki alanda deneyim ve kariyer sahibi olunması, vize, çalışma izni gibi işlemlerin tamamlanması firmaların öncelikli tercihleridir. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@