En Düşük Maaş Ortalama 1750 Euro! Hollanda 2022'de Bu Mesleklerden Personeller Arıyor

Hollanda'da çalışma hayali kuranlara 2022 iş ilanları, en fazla aranan meslekler, aylık ortalama maaş ve en düşük asgari ücret ödeme planları belli oldu. Yurt dışı iş ilanlarında Hollanda duyuruları.

En Düşük Maaş Ortalama 1750 Euro! Hollanda 2022'de Bu Mesleklerden Personeller Arıyor

Hollanda'da çalışmak isteyenler için yeni yılın aranan meslekleri ile işçi kadrolarında çalışmak isteyenler için en düşük maaş ödeme tutarları belli oldu. Ülkenin ihtiyaç duyduğu kadrolar, iş başvurularının nasıl yapılacağı, ilanlara başvuruda bulunduktan aşamaların nasıl devam edeceğini adım adım aktarıyoruz.

2022 HOLLANDA İŞ İLANLARI

2022 yılında Hollanda'da çalışmak isteyenler zorlu bir süreçten geçmek zorundalar. Zira ülkede çalışma izni olmak kolay değil. Ancak aranan meslek gruplarından iş bulmak mümkün. Hollanda diğer Avrupa ülkelerine kıyasla alım gücü en yüksek olan ülkelerin başında geliyor. Hollanda'da çalışmak isteyenler için aylık asgari ücret ödemesi 2021 yılında 1680 Euro ile 1700 Euro bandında bulunuyordu. 2022 yılında ise bu ödemelerin en alt düzeyinin 1701 Euro ile 1750 Euro arasında olması bekleniyor.

Hollanda belli başlı sektörlerde çok gelişmiş durumda. Balıkçılık, Gemicilik, Bankacılık, Ticaret alanında Hollanda'da her kademede iş bulmak mümkün. Ülkede ayrıca son aylarda şoför kadroları ile inşaat sektörü ve hizmet sektöründe iş ilanları yayımlanmış durumda.

HOLLANDA'DA AYLIK NE KADAR KAZANIRIM?

Hollanda'da çalışma planı yapanlar için aylık asgari ücret 1720 Euro seviyesinde bulunuyor. Ancak bu rakam işçi kadrolarında standart çalışma sürecine ödeniyor. Mesleklerin değişmesi, öğrenim durumuna göre, uzmanlık alanına göre maaşlar artıyor. Hollanda'da ayrıca fazla mesai ücretleri de yüksek. Bu kapsamda mesaiye kalınarak daha yüksek kazançlar elde edilebilir.

HOLLANDA İŞ İLANLARINA BAŞVURULAR

Hollanda’da çalışmak isteyen ancak üniversite mezunu olmayan kişiler için en uygun yöntem internet üzerinden verilen ilanları takip ederek, müracaat etmektir.Daha önceden pasaport almış bulunan herkes, en azından inşaat sektöründe hizmet veren şirketlerin ilanlarını takip ederek, hızlı bir şekilde işe girebilir.

İş ilanlarına başvurular için uluslararası web siteleri üzerinden yayımlanan duyurular takip edilebilir. İnşaat sektörü firmaları, hizmet sektörü firmaları bu web siteleri üzerinden aradıkları personellerin özelliklerini belirterek duyurular yayımlarlar. Duyuruları takip eden vatandaşlar online başvuru yöntemi ile yada firmaların kendi internet siteleri üzerinden başvurularını yapabileceklerdir. Hollanda veya diğer ülkelerde çalışmak için temel düzeyde İngilizce dil bilgisi bilmek, pasaport hatta çalışma izni alınmış olması firmaların öncelikli tercih sebepleri arasında yer alır.

SONRAKİ HABER