En düşük ve en yüksek faizli konut kredisi! 10, 20 30 yıllık ödeme planları

Hangi banka yüzde kaç faiz oranıyla konut kredisi veriyor? Bankaların güncel konut kredisi kampanyaları ve 10 20 ve 30 yıllık ödeme planlarıyla güncel faiz tabloları.

Finans 13.06.2022 - 10:45 13.06.2022 - 10:46 Mustafa Karagöz

0.99 ve 0.89 faiz oranlı konut kredisi kampanyaları gündemde yer almaya devam ediyor. Ancak özel şartlarla verilen bu kampanyaların dışında birçok banka da uzun vade seçenekli kredi olanakları sunuyor. Hangi bankanın yüzde kaç faiz ve en uzun vade süreci ile kredi verdiğine dair bir tablo oluşturduk. İşte banka banka konut kredisi faiz oranları. 

BANKALARIN KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI

Aşağıda yer alan tabloda birçok özel bankanın konut kredisi faiz oranları ve uzun vadeli ödeme seçenekleri yer alıyor. Bankaların en düşük faiz oranı ve şartların sağlanmaması yada ek bankacılık işlemleri olmadan sundukları en yüksek faiz oranları tabloda yer alıyor. Bu tablo üzerinden müşteriler kredi kullanacakları bankaları belirleyebilir ve maliyet tabloları oluşturabilirler. 

banka konut kredisi 13 haziran

Özel bankaların konut kredisi tablosunda en önemli sorun ise yüksek maliyet oranları. 3 devlet bankası tarafından ilan edilen kampanyalı kampanyasız tüm kredi paketleri tabloda yer alan oranların tamamından daha düşük seviyede yer alıyor. Kredi ile ev almak isteyenler için devlet bankalarının sunduğu oranlar 0.89 ile 1.37 arasında bulunuyor. Özel bankaların kredi faizleri ise 1.99'dan başlıyor. 

DEVLET BANKALARININ KAMPANYASIZ ORANALRI BİLE ÇOK DAHA UCUZ

Ziraat Bankası, Halk Bankası ve Vakıfbank müşterilerinin kredi taleplerine yanıt verirken iki ayrı seçenek sunuyor. Birinci seçenek kampanyalı sıfır ve kampanyalı ikinci el ev kredisi. İkincisi ise standart kredi olanakları.

Kampanyalı faiz oranını seçenler ilk ve sıfır konut alımlarında 0.99 faiz oranından yararlanıyorlar. Eğer ikinci el ev alınacaksa altın veya döviz bozdurulması karşılığında 0.89 faiz oranı kullanılabiliyor. Hiçbir koşul olmadan sıfır konut alacaklara. 120, ikinci el ev alacaklara ise 1.29 faiz oranı uygulanıyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@