En Kritik Toplantı! 1 Milyon Suriyelinin Dönüş Planının Konuşulacağı Kabine Toplantısı Ne Zaman Olacak? - Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı 1 milyon Suriyelinin geri dönüş planının konuşulacağı kabine toplantısı için kritik tarih ve saat açıklandı. Kabine toplantısı ne zaman olacak, bugün saat kaçta?

Gündem 09.05.2022 - 07:20 09.05.2022 - 07:25 Gülcan Özer

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında toplanacak olan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi için geri sayım başladı. Türkiye'nin son dönemdeki en çok tartışılan gündem maddeleri arasında yer alan mülteciler hakkında çok önemli kararların alınmasının beklendiği ve bu nedenle "en kritik kabine toplantısı" olarak değerlendirilen toplantı için beklenen tarih ve saat ilan edildi. 

Kabine toplantısı son dakika açıklaması ile ilan edilirken kritik toplantı için adres yine Cumhurbaşkanlığı Külliyesi olarak gösterildi. Külliyede yapılacak olan kabine toplantısında bugün için 4 kritik konu bulunduğu belirtilirken bu konular arasındaki en önemlisi ise 1 milyon Suriyelinin geri dönüş planı olarak öne çıktı. Peki, kritik kabine toplantısı ne zaman, bugün saat kaçta?

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN, BUGÜN MÜ, SAAT KAÇTA YAPILACAK, CUMHURBAŞKANLIĞI KABİNESİ SAAT KAÇTA TOPLANACAK?

Cumhurbaşkanlığı İletişim Ofisi CİMER tarafından yayımlanan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın günlük programı kapsamında merak edilen kabine toplantısı tarihi ve saati kesinleşmiş oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün ilk olarak Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenecek olan MÜSİAD 32. Kuruluş Yıl Dönümü Programı ve Geleneksel MÜSİAD Türkiye’nin Gücü Ödülleri törenine katılacak. 

erdoğan günlük programı 9 mayıs

Düzenlenecek olan törene iştirak edecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan ardından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne geçecek ve burada toplanacak olan kabineye başkanlık edecek. Kabine toplantısı bugün saat 15:30'da başlayacak. Toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısı sonucu alınan kararları ulusa sesleniş konuşması ile ilan edecek. 

kabine saat kaçta-1

KABİNE TOPLANTISINDA NE KONUŞULACAK, HANGİ KARARLAR ALINACAK?

Bugünkü kabine toplantısında son dönemde tüm Türkiye'nin konuştuğu sığınmacı ve göçmen sorunu masaya yatırılacak. 1 milyon Suriyelinin dönüş planı takviminin masaya yatırılması beklenirken, Rusya - Ukrayna savaşı, fiyatlarda yaşanan yükseliş ve yapılan zamlar ile fiyat istikrarı ile yurt içi sınır ötesi terörle mücadele konuları da masada yer alacak diğer önemli konular olarak öne çıkıyor. 

 Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@