En Pahalısı 142 Bin TL! TOKİ Sıfır 3 Oda Evi 14 Bin TL Peşinat 700 TL Taksitle Satıyor

Önşartsız kurasız hemen teslim konut almak isteyenler için TOKİ Başkanlığı'nın 8 konutluk satış ilanı devam ediyor. Başvuru yapılmadan hemen alınabilecek konutlar için 592 TL'lik taksit imkanı var.

Toki 23.12.2021 - 09:12 23.12.2021 - 09:27 Mustafa Karagöz

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yayımlanan duyuru için son gün 31 Aralık. Ay sonuna kadar Ziraat Bankası üzerinden başvurularını yapanlar konutları alacaklar. Konutlar için ilan edilen duyuruda dairelerin 3+1 tipinde olduğu ve taksit tutarlarının 592 TL'den başladığı ilan edildi. 

TOKİ'DEN SATILIK 3+1 DAİRELER

Kurum resmi sitesinden yayımladığı satılık konut duyurusunda toplam 10 daire satışı olacğaını bildirmişti. Kasım ayı sonunda başlayan başvurular sonrasında ise 8 adet daire kaldı. TOKİ ile ev almak isteyenler için yayımlanan duyuruda TOKİ "Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 10 adet konut;ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 24 Kasım 2021 - 31 Aralık 2021 tarihleri arasında Açık Satışa sunulacaktır." açıklamasında bulundu. Bu açıklama kapsamında 31 Aralık tarihine kadar kent genelinde bulunan Ziraat Bankası şubelerine yapılacak. 

ÖDEME PLANI: YÜZDE 10 PEŞİNAT 592 TL TAKSİT

TOKİ Erzurum konut projesinden ev almak isteyenler için hem konutların fiyatları açıklandı hemde vatandaşların hangi şartlarda konut sahibi olacakları ilan edildi. 

Kurum Erzurumda yer alan konutların brüt büyüklüklerini 106 metrekare olarak duyurdu. Konutların net büyüklüklerine ilişkin tabloda ise yazım yanlışı yapılmış Vatandaşlar ev almadan önce kurumla iletişime geçerek yada konutları görerek detaylı bilgi edinebilirker. Konutlar için satış fiyatları yaklaşık 119 bin TL ile 142 bin TL olarak belirlendi. Konutun konumu cephesi ve katı fiyat farkı oluşmasına neden oluyor. 

toki 31 son erzurum

İlan edilen daireleri almak isteyenler yüzde 10 peşinat ve 180 ay vade olanaklarından faydalanacaklar. 141 bin TL'lik ev için 14 bin TL'den biraz fazla peşinat ödemesi yapılacak. En pahalı konutlar ise 708 TL aylık taksitle alınabilecek. En ucuz konutu almak isteyenler ise yaklaşık 12 bin TL peşinat ve 592 TL'lik ödeme planıyla konut sahibi olabilecekler. 

KONUTLARI ALMAK İSTEYENLER NE YAPACAKLAR?

TOKİ tarafından ilan edilen konut satışlarıyla Erzurum'da ev sahibi olmak isteyenler ilk olarak Ziraat Bankası'na başvuru yapacaklar. Erzurum'da ki banka şubelerine yapılan ilk başvuruların ardından daire seçimi yapılacak. İlan edilen fiyat üzerinden ise ödeme planı seçilecek. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@