En Ucuz Prefabrik Evler! 65 Bin TL'ye Tek Katlı, 50 Metrekare Prefabrik Evler!

Prefabrik ev yaptırmak için uygun bir araziye sahip olanlar ev fiyatlarını araştırıyorlar. En uygun maliyetli prefabrik evler kaç TL'ye yaptırılabilir?

Emlak Haberleri 06.05.2022 - 01:39 06.05.2022 - 01:39 Engin Uzunoğlu

Ev fiyatlarında meydana gelen yükselişler vatandaşları farklı arayışlara yönlendirmeye devam ediyor. Betonarme evlerin inşaat maliyetleri oldukça yükseldi. Bundan dolayı betonarme ev yaptırmak çoğu kişinin seçenekleri arasından çıktı.  Bu durumda olanlar ise prefabrik evlere yönelmeye başladılar. Prefabrik ev yaptırmanın ise bilinmesi gereken ayrıntıları en çok sorgulanan konular arasında yer alıyor. 

NEDEN PREFABRİK EVLER TERCİH EDİLİYOR?

Prefabrik evler çoklu bir avantaj silsilesine sahip olabiliyorlar. Bu evlere olan ilginin zirveye çıkmasının ana nedeni betonarme yapılara göre çok daha ekonomik olmaları gösteriliyor. Betonarme evlerin maliyetlerinin yarısından bile daha düşük fiyatlarla bir prefabrik ev yaptırılabiliyor. Ayrıca bu evlerin farklı avantajları da bulunuyor. İnşaat yani kurulum süresi çok kısa olabiliyor. İsteyenler 15 günde anahtar teslim prefabrik ev sahibi olabiliyorlar. Ancak aynı evi betonarme olarak inşa ettirmek isteseler aylarca beklemek zorunda kalabiliyorlar.

MÜSTAKİL YAŞAMIN EN UCUZ YOLU

Büyükşehirlerde yaşayan insanlar için mistakil bir yaşam başlı başına bir ayrıcalık haline geldi. Özellikle küçük de olsa bir bahçesi olan evler çok büyük ilgi görüyor. Büyükşehirlere yakın lokasyonlarda uygun arazisi olanlar prefabrik ev yaptırarak müstakil yaşama çok geniş bir şekilde sahip olabiliyorlar. İnsanlar ailelerine müstakil bir evde yaşama olanağı sağlayabilmek için prefabrik ev yaptırmak istiyorlar. 

HER ARAZİ PREFABRİK EV İÇİN UYGUN MU?

Prefabrik evlerin her araziye kurulabileceği genellikle doğru bilinen yanlışlar arasında yer almaktadır. Bir arazinin imarı ev kurulumu için uygun değilse o araziye prefabrik ev de kurulamaz. Gerekli izinler alınmadan kurulan prefabrik evler kaçak yapı sınıfında değerlendirilirler. Beleidyeler bu şekilde kurulan prefabrik evlerin yıkımını isteyebilirler. Bundan dolayı prefabrik ev kurulurken gerekli izinlerin ilgili yerel yönetimden alınması gerekmektedir.

PREFABRİK EV FİYATLARI NE KADAR?

Prefabrik ev yaptırmak isteyenler ucuz fiyatlı evleri araştırıyorlar. Bu evler kompleks projeler olmuyorlar. Tek katlı olan bu evlerde 45 ile 60 metrekare arasında büyüklük oluyor. 1+1 veya 2+1 olarak tasarlanan bu projelerde ana odak noktası maliyet olarak değerlendiriliyor. Bu prefabrik evlerde genellikle orta kalite malzeme kullanılıyor. Tek katlı, 2+1 50 metrekare prefabrik evler ortalama 65 Bin TL'den başlayan fiyatlarla yaptırılabiliyor. Ancak bu evlerden büyük beklentiler içerisinde olunmaması gerekiyor. Konforlu seçenekler için çok daha yüksek maliyetlerin göze alınması gerekiyor.

Emlak365.com

Yorumlar (17)
Tüm Yorumları Göster

Gelişmelerden Haberdar Olun

@