En Uygun Faizli İhtiyaç Kredisini Veren Banka Değişti! Yeni Faizle 20 Bin TL Kredi İçin Taksit Hesaplaması!

Merkez Bankası'nın faiz indirimi kararı kredi faizlerinde ters tepmeye başladı. Yapılan faiz güncellemesi ile en düşük faizli ihtiyaç kredisi veren banka değişti.

Finans 21.10.2021 - 22:31 21.10.2021 - 22:40 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de ekonomi alanında çok büyük bir hareketlilik yaşanmaya devam ediliyor. Merkez Bankası'nın yapılan son Para Politikaları Kurulu (PPK) toplantısından 200 baz puanlık ciddi bir faiz indirimi yapıldı. Bu faiz indiriminin kredi faizlerine de indirim olarak yansıması umuluyordu. Ancak evdeki hesap çarşıya uymadı. Bazı bankaların kredi faizlerinde yükselişler başladı. 

EN UYGUN FAİZLİ İHTİYAÇ KREDİSİ VEREN BANKA DEĞİŞTİ 

Yapılan son faiz güncellemesi ile en uygun faizle ihtiyaç kredisi veren banka da değişti. Güncelleme öncesinde en uygun faizli ihtiyaç kredisini aylık yüzde 1,34 faizle QNB Finansbank veriyordu. Ancak QNB Finansbank yaptığı son güncellemeyle ihtiyaç kredisi faiz oranını aaylık yüzde 1,39'a yükseltti. En uygun faizli ihtiyaç kredisi veren banka ise ING Bank oldu. ING Bank yeni müşterileri için aylık yüzde 1,35 faizle ihtiyaç kredisi veriyor. 

3 AY ERTELEME İMKANI!

QNB Finansbank'ın ihtiyaç kredisi kampanyasının önemli avantajlarından birisi de 3 ay taksit erteleme imkanı oldu. Bu imkandan yararlanmak isteyen müşteriler kredi çektikten sonra 3 ay boyunca kredi geri ödemesi yapmıyorlasr. 3 aylık sürenin ardından ise kredi taksit ödemeleri başlıyor. Ödemesiz geçen 3 aylık dönem ise toplam kredi vadesinden düşülüyor. Kredi borcu ise o vade hesaplaması ile geri ödeniyor. 

QNB FİNANSBANK İHTİYAÇ KREDİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? 

QNB Finansbank ihtiyaç kredisi kampanyasından yararlanarak kredi kullanmak isteyen müşteriler kredi başvuru işlemlerini nasıl yapacaklarını merak ediyorlar. QNB Finansbank bu konuda oldukça gelişmiş bankalar arasında yer alıyor. İnternet sitesinde bulunan “Hemen Başvur” butonundan, Alo Kredi hattından, KrediGO uygulamasından, SMS üzerinden, internet şubesinden, mobil uygulamadan ve banka şubelerinden ihtiyaç kredisi başvurusu yapılabiliyor. Bu başvurular kısa bir sürede onaylanarak müşterilerin talep ettikleri kredi miktarları hesaplarına aktarılıyor. 

20 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI 

qnb finansbank kredi maliyet hesaplaması 20 bin lira

QNB Finansbank'tan ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen müşteriler için örnek maliyet hesaplaması da  paylaşıldı. Buna göre 36 ay vadeli 20 Bin TL ihtiyaç kredisi çeken müşterilerin kredileri aylık yüzde 1,39 faizle hesaplanıyor ve taksit tuarları 743 TL'ye karşılık geliyor. Toplam kredi maliyeti ise 26.763 TL olarak bildirildi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@