En Uygun Fiyata Konut İmarlı Arsa Almak İsteyenler! 14-18 Şubat Milli Emlak Satış, m2 Fiyat Listesi Açıklandı

Konut imarlı arsa almak isteyenler için 14 Şubat Pazartesi günü başlayacak olan hafta içerisinde çok sayıda devlet kurumu ihaleye çıkacak. Devletten arsa almak isteyenler için m2, fiyat listeleri.

Emlak Haberleri 12.02.2022 - 08:59 12.02.2022 - 09:10 Mustafa Karagöz

Toprak yatırımı 2022 yılında yeniden gözde yatırım araçları arasında yer alıyor. Toprak yatırımı en uygun fiyatlarla yapmak isteyenler ise devlet kurumlarının ihale ilanlarını takip ediyorlar. 14 Şubat Pazartesi günü başlayacak olan Şubat ayının ikinci haftasında ise çok sayıda kamu kurumu tarafından ihale ilanı yayımlandı. 

Kamudan arsa almak isteyenler için hem güncel listeyi, hem kamudan arsa alımı nasıl yapılır? sorusunun tüm detaylarını hemde başvuru aşamasından sonra ihale sürecine ilişkin ayrıntıları aktarıyoruz. 

14 ŞUBAT - 18 ŞUBAT KAMUDAN SATILIK ARSA SATIŞ İHALE DUYURULARI

Kamu kurumlarının arsa satış ilanlarına bakıldığında en fazla belediye başkanlıklarının duyuruları görülüyor. Türkiye'nin farklı noktasında yer alan birçok belediye başkanlığı kendisine ait büyük küçük imarlı arsaları satışa çıkarıyor. 

Belediye başkanlıklarının yanında Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), Karayolları Genel Müdürlüğü yada Bölge Müdürlükleri, Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) gibi kurumlarda kendilerine ait arsaların satışlarını yapmak için duyuru yayımlıyorlar. 

Listede yer alan diğer alan ise Milli Emlak Müdürlüklerinin arsa satış duyuruları. İl ilçe Milli Emlak Müdürlükleri ihale ile ellerinde olan arsa ve araziler için çok sayıda duyuru yayımlıyorlar. 

KONUT İMARLI ARSA SATIŞLARINDA GÜNCEL LİSTE

Konut imarlı arsa almak isteyenler için kamu kurumlarınca yayımlanan güncel ilanın tamamını aşağıda aktarıyoruz. Bu duyurularda yer alan satışlar 14 Şubat ile 18 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek ihaleleri kapsıyor. 

Konut İmarlı Arsa Satışları 14-18 Şubat Liste 1

imarlı arsa satışı 14 18 şubat 1

Konut İmarlı Arsa Satışları 14-18 Şubat Liste 1

imarlı arsa satışı 14 18 şubat 2

Konut İmarlı Arsa Satışları 14-18 Şubat Liste 1

imarlı arsa satışı 14 18 şubat 3

KAMUDAN ARSA ALMAK İÇİN NE YAPMAK GEREKİYOR?

Kamu kurumlarından arsa almak için vatandaşların öncelikle kurumların ihale duyurularına ulaşmaları gerekiyor. İhale duyurularına ulaşan vatandaşlar satışa çıkarılan arsaları inceleyecekler. Kendilerine uygun arsa bulan vatandaşlar ise başvurularını kurum üzerinden şahsen yapacaklar. 

Kurumların arsa satış duyurularına ulaşmak için belediye başkanlıklarının siteleri, milli emlak müdürlüğünün web sayfası veya basın ilan kurumu ( ilan gov tr) adresinden ilanlar takip edilebilir. Emlak365.com olarak bizlerde hem yeni yayımlayan duyuruları hemde haftalık duyuruları sizlerle paylaşıyoruz. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@