En Yüksek Kâr Payı Veren Katılım Bankası Hangisi 21 Eylül 2021 Güncel Verileri

Birikimlerini faizsiz bankacılık enstrümanlarında değerlendirmek isteyenlerin odak noktası olan katılım bankaları, bu hafta da yoğun bir rekabet içerisinde.

Finans 21.09.2021 - 15:20 21.09.2021 - 15:20 Serhat Karaman

Birikimlerini faizsiz bankacılık enstrümanlarında değerlendirmek isteyenlerin odak noktası olan katılım bankaları, bu hafta da yoğun bir rekabet içerisinde. 21.09.2021 güncel verilerine göre bu hafta en yüksek kâr veren katılım bankalarının kâr oranlarına birlikte göz atalım.

Faizsiz vadeli hesaplarda 32 günlük esnek vadeli havuzların daha çok tercih edildiği görülüyor. Katılım bankaları geçtiğimiz hafta açıklanan katılım havuzlarına ortalama ,71 brüt kâr verdi. Peki, en yüksek kâr veren katılım bankası hangisi oldu?

Türkiye Finans Zirveyi Bırakmıyor

Son dönemlerin en çok ilgi çeken katılım bankalarından biri olan Türkiye Finans, kâr paylaşımı konusunda rakiplerini geride bırakarak 32 gün vadede ortalama ,47 kâr dağıtımı yaptı. Uzun süredir bu alanda zirveyi kimseye kaptırmayan Türkiye Finans, birikimlerini katılım hesaplarında değerlendirmek isteyenlerin ilgi odağı hâline gelmeyi başardı.

Kuveyt Türk Ne Kadar Kâr Payı Veriyor?

Katılım bankaları arasında kârlılığı ve aktif büyüklüğü en yüksek seviyede olan Kuveyt Türk Katılım Bankası, Türkiye Finans ile yoğun rekabetine bu dönem de devam etmekte. Mevduatını Kuveyt Türk’ün 32 günlük katılım havuzlarında değerlendirenler geçtiğimiz hafta brüt olarak ,26 oranında kâr payı almış oldu.

3.lük İçin 3 Banka Kıyasıya Rekabetini Sürdürdü

Türkiye Finans ve Kuveyt Türk’ün arkasında rekabetini sürdüren katılım bankaları, haftayı seviyelerinde kapattı. Albaraka Türk, Vakıf Katılım ve Ziraat Katılım bankalarının geçtiğimiz hafta dağıtımı yapılan hesaplar için dağıttığı kâr paylarını aşağıda yer alan tabloda bulabilirsiniz.

Hangi Bankanın Kâr Oranları Genel Olarak Daha İyi?

finans-kar-payi

Veriler ilgili bankaların resmi web sitesinde yer alan tahmini kâr payı hesaplama araçlarından alınmıştır. Hesaplamalar 32 gün esnek vadeli hesaplara yatırılacak 1.000.000 TL üzerinden hesaplanmış olup daha yüksek tutarlı hesaplarda kâr paylaşım oranı değişebilir.

Birikimlerinizi değerlendirirken faizden uzak durmayı tercih ediyorsanız bu bankaların katılma hesaplarını kullanabilirsiniz. Oran açısından bakacak olursak Kuveyt Türk ve Türkiye Finans her hafta açıklanan verilerde diğer bankalara nazaran bir adım önde. Elbette kararınızı verirken kâr paylaşım oranı dışında kalan etkenlere de dikkat etmenizi öneririz.

Son 1 yıllık kâr paylaşımlarına baktığımızda da Kuveyt Türk ve Türkiye Finans isimlerinin ön plana çıktığını görüyoruz. Elbette bu aşamada son karar yine sizin.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@