En Yüksek Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Faizi Hangi Bankada? Ziraat, Garanti, Vakıfbank, İş Bankası, Yapı Kredi

Dolar kurunun 18 TL seviyesini görmesinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan kur korumalı TL vadeli mevduat hesabı yoğun ilgi görmeye devam ediyor. En yüksek mevduat faizi hangi banka

Finans 29.04.2022 - 16:01 29.04.2022 - 16:01 Gülcan Özer

2021 senesinin Aralık ayında ekonomide yaşanan dalgalanmanın etkisi ile dolar kuru 18 TL seviyesini test ederken 20 Aralık günü yapılan kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan kur korumalı TL vadeli mevduat hesabı ile dolar kuru sert bir düşüş yaşamıştı. Dolar kuru yaşanan sert düşüşün etkisi ile 11 TL seviyesinin de altını görerek büyük kayıp yaşarken KKMH açan kişilerin sayısı da arttı. 

Geride bıraktığımız ay içerisinde ilk hesap açan kişilere 3 aylık faiz getirileri ödenirken yüksek tutarlı ödemeler kararsız kalan kişilerin de bu hesaplara yönelmesine neden olmuştu. Sahip olduğu parayı Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabı ile değerlendirmek isteyen kişiler bankaların oranlarını araştırmaya başlarken emlak365.com sitesi olarak sizler için bu oranları tek tek inceledik. İşte mevduat hesabına yüksek faiz veren bankalar! 

VAKIFBANK KUR KORUMALI TL VADELİ MEVDUAT HESABI FAİZ ORANI YÜZDE KAÇ?

Kamu bankası olması nedeni ile mevduat hesabı açmak isteyen kişilere güven veren Vakıfbank arı hesabı ile TL vadeli mevduat hesabı hizmeti verirken Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabı için ise bin TL ve üzeri tutarlarda birikimlere 92 gün, 181 gün, 272 gün ve 366 gün vadeli hesap açma imkanı sunuyor. 

vakıfbank kur korumalı

Vakıfbank vadeli mevduat hesabı faiz oranı ise yüzde 14 olarak uygulanıyor. 

ziraat vadeli mevduat

ZİRAAT BANKASI KUR KORUMALI TL VADELİ MEVDUAT HESABI FAİZ ORANI YÜZDE KAÇ?

Türkiye'nin en büyük bankası olmasının yanı sıra devlet bankası olan Ziraat Bankası Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabı faiz oranı için yüzde 14 rakamını uyguluyor. 

ykb kur korumalı

YAPI KREDİ BANKASI KUR KORUMALI TL VADELİ MEVDUAT HESABA NE KADAR FAİZ VERİYOR?

Türkiye'nin en köklü ve güçlü özel bankaları arasında yer alan Yapı Kredi Bankası müşterilerine kur korumalı TL vadeli mevduat hesabı açan bankalar arasında yer alırken faiz oranları banka şubelerinde belirleniyor. 

teb oranları

TEB KUR KORUMALI TL VADELİ MEVDUAT HESABI FAİZ ORANI YÜZDE KAÇ?

Müşterilerine yüksek kazanç imkanı sunan TEB 250 bin liraya kadar olan birikimler için 91 gün vadeli mevduat hesabı için yüzde 16,50 faiz oranı uygularken daha uzun vadeli hesaplarda ise bu rakamı yüzde 17 seviyesine çekiyor. 

iş bankaı oranları

İŞ BANKASI KUR KORUMALI TL VADELİ MEVDUAT HESABI FAİZ ORANI YÜZDE KAÇ?

İş Bankası da kur korumalı TL vadeli mevduat hesabı hizmeti sunarken 92 gün vade için yüzde 14 faiz oranı ile birikimlerinizi değerlendirme imkanı sağlıyor. 

ıng kur korumalı

ING BANK KUR KORUMALI TL VADELİ MEVDUAT HESABI FAİZİ YÜZDE KAÇ?

Kur korumalı TL vadeli mevduat hesabı açmak için ING Bank şubelerini tercih eden kişilere yüksek ödeme imkanı sunulurken 91 günlük faiz oranı yüzde 16 olarak uygulanırken daha uzun vadeli hesaplarda ise KKMH faiz oranı yüzde 17 olarak uygulanacak. 

garanti mevduat oranı

GARANTİ BANKASI KUR KORUMALI TL VADELİ MEVDUAT HESABI FAİZİ YÜZDE KAÇ?

Garanti BBVA Bankası üzerinden KKMH açan kişilere banka yüzde 14 seviyesinden başlayan oranlarla faiz sözü verirken en uzun vadede faiz oranı yüzde 16 seviyesine çekiliyor. 

Haber Kaynağı: Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@